Policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierujących

  • 26 marca 2019, 18:03
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierujących fot. archiwum
Trzech kierujących na podwójnym gazie zatrzymano w piątek i sobotę. Dwóch z nich kierowało pojazdami mając blisko promil alkoholu. Jeden z nich nie zatrzymał się do kontroli i dodatkowo posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Pierwszy nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę (23.03.2019 r.) o godz. 19:00 w miejscowości Pieniężno. Kierującym okazał się 31- letni mieszkaniec Pieniężna. W trakcie kontroli, mężczyzna miał ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Drugi nietrzeźwy kierujący został zatrzymany do kontroli tego samego dnia o godz. 21:15, również w Pieniężnie. Patrol ruchu drogowego, dał sygnał dla kierującego pojazdem VW Passat do zatrzymania się. Kierujący go zlekceważył i minął policyjny patrol. Policjanci natychmiast udali się w pościg za oddalającym się pojazdem. Po kilku minutach kierujący został zatrzymany. Policyjna kontrola wykazała, że 24- letni mieszkaniec Pieniężna, uniknął kontroli, ponieważ jak się okazało kierował pojazdem mając ponad promil alkoholu.

Dodatkowo posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2024 roku. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto kierujący odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli za co grozi również kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
 

Trzeci z kierujących został zatrzymany w sobotę ( 24.03.2019 r.) o godz. 18:40 na terenie gm. Pieniężno. Kierujący samochodem Kia , 24- letni mieszkaniec Pieniężna, prowadził pojazd mając blisko 0,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

 

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.