Urząd Skarbowy zachęca podatników do korzystania z usługi "Twój e-PIT"

 • 1 kwietnia 2019, 14:23
 • Informacja prasowa
 • Wydarzenia
Urząd Skarbowy zachęca podatników do korzystania z usługi fot. redakcja
Trwa akcja składania zeznań podatkowych za 2018 rok. W tym roku po raz pierwszy fiskus przygotował za podatników rozliczenia roczne. Wypełniony PIT możesz znaleźć w portalu: www.podatki.gov.pl.

Uzyskanie dostępu do zeznania podatkowego za 2018 rok, przygotowanego w ramach usługi Twój e-PIT, nie wymaga składania żadnego wniosku ani przynoszenia dokumentów do urzędu skarbowego – przypomina Ministerstwo Finansów.

Zeznanie będzie wystawione automatycznie i bezpłatnie dla wszystkich podatników, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Można je sprawdzić do 30 kwietnia 2019 r. elektronicznie na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów - podatki.gov.pl.

Usługa Twój e-PIT dostępna jest dla podatników- osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej składających zeznanie roczne na formularzu PIT-37 oraz podatników uzyskujących przychody z kapitałów pieniężnych składających zeznanie podatkowe na formularzu PIT-38. Urząd Skarbowy wypełnił zeznanie bazując m.in. na:

 • informacjach od podatników , zawartych w zeznaniach podatkowych za rok ubiegły, np. ulga na dzieci. Nr KRS Organizacji Pożytku publicznego, której w ubiegłym roku przekazany został 1% podatku należnego,
 • informacjach od płatników- PIT-11, PIT-11A, PIT8C, PIT-40.

W serwisie podatki.gov.pl po wybraniu Twój e-PIT i uwierzytelnieniu się za pomocą profilu zaufanego lub wpisaniu swoich danych tj:

 1. PESEL ( albo; NIP i datę urodzenia)
 2. kwotę przychodów z deklaracji za rok 2017
 3. kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np.PIT-11) za rok 2018
 4. wpisaniu kwoty nadpłaty/ kwoty do zapłaty z zeznania za 2017 r.,podatnik będzie mógł:
 • sprawdzić i zaakceptować zeznanie,
 • poprawić zeznanie ( zmienić sposób rozliczenia, zmienić, dopisać ulgi, wybrać inną organizację na rzecz, której chce przekazać 1% podatku,
 • nie robić nic i wtedy , z upływem terminu składania zeznań, rozliczenie zostanie automatycznie zaakceptowane.

 

Pracownicy braniewskiej skarbówki zachęcają do skorzystania tej formy rozliczenia. W tym celu w siedzibie urzędu w pokoju nr 5 (parter) udostępniono stanowisko komputerowe, gdzie wyznaczony pracownik udziela indywidualnego instruktażu.

- Osoby zainteresowane mogą uzyskać pomoc w zalogowaniu się do swojego e-PIT-a, naniesieniu ewentualnych zmian oraz jego wysłaniu - mówi Halina Chorąży kierownik Referatu Obsługi Bezpośredniej Urzędu Skarbowego  w Braniewie.

 

Z pomocy można skorzystać każdego dnia w godz. od 7.30 -15.00 jak również w każdy poniedziałek do godz. 18.00. Zeznanie roczne może być również wysłane drogą elektroniczną bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego /www.e-deklaracje.gov.pl  oraz pocztą na formularzu papierowym.

W Urzędzie Skarbowym w Braniewie został także uruchomiony telefoniczny punkt informacyjny. Pod nr tel. 55 243 95 25 uzyskamy informacje dotyczące rozliczenia zeznań podatkowych.

Dla emerytów i rencistów, których rozliczył organ rentowy na formularzu PIT-40A, którzy chcą przekazać 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, w ramach nowej usługi Twój e-PIT udostępniony jest formularz PIT-OP (oświadczenie w sprawie złożenia wniosku o przekazanie 1% podatku).

Oświadczenie może być również złożone w formie elektronicznej lub papierowej.

 

Termin składania zeznań rocznych za 2018 r. upływa 30 kwietnia 2019 r.

 

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.