Zgłoś się do Warmińskiej Szkoły Liderów Miast

Zgłoś się do Warmińskiej Szkoły Liderów Miast fot. organizator
Dzisiaj (23.04) upływa termin zgłoszeń do bezpłatnego programu Warmińskiej Szkoły Liderów Miast organizowanego w czterech warmińskich miastach: Ornecie, Lidzbarku Warmińskim, Braniewie i Dobrym Mieście. Program skierowany jest do osób, które aktywnie włączają się w życie miast i są przedstawicielami samorządu, organizacji społecznych i biznesu.

Szkoła Liderów Miast jest programem, który odmienia ludzi, bo pozwala spojrzeć im na swoje miasto z perspektywy dotąd im nieznanej. Nie tylko rozwija umiejętności i style przywództwa, ale także  tworzy unikatową wspólnotę zaangażowanych ludzi, którzy ponad podziałami są w stanie w imię miłości do miasta wypracować wizję jego rozwoju w odniesieniu do długofalowych wyzwań. To szkoła sztuki argumentacji, dialogu i radzenia sobie z konfliktem, a także wzmacniania własnej pozycji w mieście i budowania nieoczywistych koalicji na rzecz dobra wspólnego. I wreszcie to program, który zacieśnia więzi lokalnych liderów dodając im energii do dalszego działania i zaszczepiania idei zaangażowania miejskiego w innych, w myśl idei, że władza w mieście leży w wielu rękach.

Tak oto o swoim osobistym doświadczeniu bycia w Szkole Liderów Miast mówią jej absolwenci: Szkoła Liderów Miast pozwoliła mi uwierzyć, że mam wpływ i mogę działać zmieniając rzeczywistość – mówi Ada Lewandowska, absolwentka z Ełku, obecnie Radna Miejska. Szkoła Liderów Miast dała mi wyjątkową możliwość przeżycia kilku miesięcy z osobami o niezwykłych osiągnięciach w „normalnych” życiowych warunkach. Ta różnorodność daje potężnego kopa energii i wiary, że razem można więcej – dodaje Fryderyk Bojdo, menedżer w Deloitte, absolwent z Łodzi.

Wśród absolwentów są byli i obecni radni miejscy, prezydent miasta i kandydat na prezydenta, przedstawiciele instytucji miejskich, urzędnicy, przedstawiciele dużych i małych przedsiębiorstw, ludzie kultury, aktywiści miejscy, działaczki kobiece, przedstawiciele społeczności seniorskich, partii politycznych i organizacji pozarządowych, jak również akademicy i dziennikarze. Różnorodność środowiska, jakie gromadzi program Szkoła liderów Miast jest gwarancją dynamicznej i żywej wymiany zdań, argumentów i pomysłów na przyszłość miasta, a jej absolwenci jako grupa stają się nierzadko silnym głosem wpływu i partnerami dla obecnych i przyszłych władz.

Miasto jest komórką, która gromadzi w sobie dużą i skomplikowaną czasem różnorodność i żeby umiało odpowiadać na potrzeby jego mieszkańców, musi się nauczyć ich słuchać – to właśnie robimy w Szkole Liderów Miast – mówi Katarzyna Czayka-Chełmińska, Prezeska Fundacji Szkoła Liderów.

 

Jeśli angażujesz się w zmianę w mieście i jesteś liderem w swojej społeczności, zgłoś się do programu. Aplikacje można nadsyłać do północy!

Link do rekrutacji: https://bit.ly/2JbsvdP

Informacja prasowa
Zgłoś się do Warmińskiej Szkoły Liderów Miast
— Fundacja Szkoła Liderów
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.