Kolejni uczniowie ZSB z europejskimi certyfikatami

W zespole Szkół Budowlanych w Braniewie dobiega końca projekt: „Ekspedycja spedytorów środkami transportu do wiedzy”, w ramach którego dwudziestu uczniów odbyło zagraniczne praktyki zawodowe w Portugalii

Bogata oferta kierunków kształcenia, nowoczesne dobrze wyposażone pracownie, świetnie przygotowana kadra pedagogiczna, współpraca ze służbami mundurowymi i przedsiębiorcami – to tylko część atutów jakimi może poszczycić się Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie. Placówka od wielu lat pozyskuje fundusze europejskie dzięki którym uczniowie mają możliwość odbycia praktyk zawodowych poza granicami kraju.

W maju zakończy się projekt skierowany do młodzieży z klas technikalnych o profilu spedytor, w ramach którego w październiku ubiegłego roku, 20 uczniów pod opieka nauczycieli wyjechało do Portugalii, gdzie odbyli staże zawodowe.

Młodzież trafiła do firm z branży branży logistycznej i transportowo-spedycyjnej. Przez 4 tygodnie stażyści poznawali tajniki swojego przyszłego zawodu. W wolnych chwilach doskonalili język angielski, poznawali kulturę i zwiedzali ciekawe miejsca. 8 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie projektu, w trakcie którego uczniowie otrzymali certyfikaty Europass oraz ECVET będące potwierdzeniem zdobycia kwalifikacji i doświadczenia zawodowego.

Projekt „Ekspedycja spedytorów środkami transportu do wiedzy” jest szóstym projektem mobilności realizowanym przez Zespół Szkół Budowalnych w Braniewie. Od 2013 roku 120 uczniów odbyło zagraniczne praktyki uzyskując międzynarodowy certyfikat Europass.

Redakcja TVBraniewo24
Uczniowie ZSB doskonalili swoje umiejętności w Portugalii
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (233)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jajek
24.03.2020, 18:11
jajek
Z żona liceum tam "robiłem" ,dwójka moich dzieci też i maturę bez żadnych przeszkód. Szkoła jak każda publiczna ,niczym się nie różni, od liceum np. Elblągu.Jak dziecko chce się uczyć ,spokojnie ogarnie i na dobra uczelnie się dostanie.
Jimoed
03.05.2019, 11:48
Jimoed
ma problem po śmierci męża
Absolwent
03.05.2019, 11:46
Absolwent
Co z tego że matka jest zadowolona ? Ta szkoła to DNO chodziłem tam nauczyciele to jedna wielka pomyłka Pani od Polskiego również tak jak ktoś wspomniał powinna być na zwolnieniu bo nie daje sobie rady dyrekcja przymyka oko na jej wybryki .Nie polecam .Rodzice tam wasze dzieciaki się zmarnują.
też absolwent
03.05.2019, 20:33
też absolwent
Ja nie uważam,że ta szkoła jest dnem,też kończyłem tą szkołę i uważam,że nauczyciele ok.Jestem studentem politechniki więc uważam,że to nie był czas zmarnowany w tej szkole.Chyba,że nie chce się komuś uczyć to w żadnej szkole nie będzie dobrze.Pozdrawiam nauczycieli a szczególnie p Beatę Kuro.... i p Jarka P i p Mirka S
Emi
02.05.2019, 16:32
Emi
Ja jestem bardzo zadowolona ze mój syn wybrał własnie te szkołe,polecam ja wszystkim uczniom i rodzicom
jimi
29.04.2019, 20:53
jimi
nauczyciel jezyka polskiego ? rudy ? ...ek ?
mieszkanka
27.04.2019, 19:07
mieszkanka
a co te dzieciaki zrobią z tymi papierami ? nic ale do Biedronek nadal szukają do pracy!!
bylauczennica
27.04.2019, 19:06
bylauczennica
Szkoła okropna.Na te opinie składa się bardo wiele rzeczy. Kadra nauczycielska w tym nauczyciel języka Polskiego który nie koniecznie powinien uczyć(może powinien być na zwolnieniu? uczniowie nie dają żadnego przykładu reprezentując szkołę w palarni bo tak nazywa się miejsce na skrzyżowaniu wiejskiej i drewnianej.Nauczyciele niektórzy bardzo mili ale maturę żeby zdać w tej szkole trzeba być geniuszem.No chyba ze chce się zostać w tym ''mieście''
do byłauczennica
03.05.2019, 20:40
do byłauczennica
Nie przesadzaj ,że ta szkoła taka okropna,maturę wcale nie tak trudno zdać wystarczy się uczyć.Miejsce do palenia mają w każdej szkole.Po tej szkole wielu moich znajomych znalazło pracę w innych miastach i po studiach nie wróciło do tego miasta