Policjanci podsumowali majowy weekend

163 skontrolowane pojazdy, 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, ponad 140 stwierdzonych wykroczeń w ruchu drogowym, z czego aż 101 dotyczących przekroczeń prędkości – to bilans drogowy w powiecie braniewskim. W trakcie działań,,Majowy weekend''nie odnotowano poważniejszych zdarzeń na drogach naszego regionu.

Policyjne działania pn. ,,Majowy weekend'' rozpoczęły się już 30 kwietnia. Tak jak w latach ubiegłych, policjanci zwracali uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierowców, kontrolowali czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa a także w jaki sposób przewożą najmłodszych pasażerów. Funkcjonariusze reagowali także na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracali uwagę także na pieszych i ich zachowanie- wszystko po to by było to bezpieczny czas na drogach regionu.

W czasie trwania działań policjanci skontrolowali 163 pojazdy. Stan techniczny 6 z nich pozostawiał  wiele do życzenia, dlatego funkcjonariusze podejmowali decyzję o zatrzymaniu ich dowodów rejestracyjnych. Spośród ujawnionych wykroczeń, aż 101 wiązało się z poruszaniem się z nadmierną prędkością. W 14 przypadkach natomiast funkcjonariusze reagowali w związku z jazdą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

W ciągu majowego weekendu nie odnotowano poważniejszych zdarzeń na drogach naszego powiatu. Niestety, do ruchu włączali się ci, którzy stanowią potencjalne zagrożenie dla pozostałych – pijani kierowcy. Takich policjanci zatrzymali 3. 

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.