Reprezentacja W-MOSG na międzynarodowych zawodach przewodników psów służbowych

  • 11 czerwca 2019, 19:01
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
Reprezentacja W-MOSG na międzynarodowych zawodach przewodników psów służbowych fot. archiw. Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu
Sierż. szt. SG Cezary Bednarek z Placówki Straży Granicznej w Braniewie oraz jego czworonożny przyjaciel, uczestniczyli w międzynarodowych zawodach psów służb granicznych w miejscowości Kiskiai na Litwie. W rywalizacji udział wzięło 14 drużyn z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi oraz Ukrainy.

Podczas dwudniowych zmagań, które zakończyły się 6 czerwca przewodnicy oraz psy służbowe swoje wyszkolenie i skuteczność mogli sprawdzić w 4 konkurencjach tj.: wyszukiwanie przedmiotów, przeszukiwanie terenu pod kątem ukrytych osób, tropienie śladów oraz ogólne posłuszeństwo. Pies służbowy Straży Granicznej o imieniu Jager po 5 godzinach od ucieczki pozoranta, ruszył  za nim w pościg. Przemierzył blisko 4 km gęstego lasu i po godzinie ujął "sprawcę".

Zawody były doskonałą okazją do porównania zakresu ćwiczeń realizowanych przez psy w poszczególnych krajach. Zdobyte doświadczenie z pewnością przyda się uczestnikom w codziennej służbie.

Informacja prasowa

Zdjęcia (6)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.