Miejski Ośrodek Sportu przejmie krytą pływalnię

Radni Braniewa jednogłośnie podjęli decyzję o likwidacji Zakładu Budżetowego KRR "Zdrowe Braniewo", który zarządza miejską pływalnią. Kompleks basenowy oraz zadania zakładu przejmie Miejski Ośrodek Sportu „Zatoka”.

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Braniewie, zwołana w trybie nadzwyczajnym, była niewątpliwie jednym z najważniejszych posiedzeń w obecnej kadencji. Wszystko za sprawą uchwały związanej z funkcjonowaniem samorządowych jednostek organizacyjnych. Chodzi o Kompleks Rekreacyjno-Rehabilitacyjny „ZDROWE BRANIEWO”, który od 2011 roku zarządza braniewską pływalnią oraz Miejski Ośrodek Sportu. Pierwsza z nich - zakład budżetowy, na mocy jednogłośnie podjętej uchwały zostanie zlikwidowany. Jego zadania przejmie Miejski Ośrodek Sportu „Zatoka”.

Jednym z powodów takiej decyzji jest ograniczenie wydatków, związanych z utrzymaniem pływalni.

 

- Basen będzie dalej funkcjonował tylko będzie miał inny status prawny, będzie połączony z Miejskim Ośrodkiem Sportu - będzie to jedna jednostka budżetowa. Ułatwi to przekazywanie środków finansowych na basen, ale chcemy też ograniczyć te wydatki i to jest wynikiem tej naszej dzisiejszej decyzji. Również na tę decyzje wpłynęły opinie mieszkańców, którzy już dawno czekali na to, żeby obie jednostki połączyć – mówi burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.

 

Jak wynika z rozliczenia zawartego w uzasadnieniu uchwały, roczne koszty utrzymania basenu wynoszą średnio 1.935.000 zł przy dochodach własnych na poziomie około 700 000 zł. Miasto co roku przekazuje zakładowi budżetowemu dotację w wysokości blisko 1.100.000 zł. Jednak kwota ta nie może przekroczyć 50% kosztów działalności zakładu. Z treści uchwały wynika, również że stan zobowiązań kompleksu na 30 czerwca 2019 roku wynosił ponad 290 000 zł, z tego 183 000 zł, to zobowiązania wymagalne dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Wodociągów Miejskich.

 

Prawdopodobnie już 31 sierpnia, po załatwieniu wszystkich kwestii prawnych, Zakład Budżetowy KRR "Zdrowe Braniewo" – Kryta pływalnia w Braniewie zakończy swoją działalność. Majątek oraz zadania KRR przejmie Miejski Ośrodek Sportu „Zatoka”, który stanie się również nowym pracodawcą dotychczasowych pracowników zakładu budżetowego. Niestety, reorganizacja Miejskiego Ośrodka Sportu będzie wiązała się redukcją zatrudnienia.

 

- Nie będą to zwolnienia masowe. To będzie kilka osób. Kilka osób, którzy te etaty stracą są emerytami lub mają prawa emerytalne - mówi Tomasz Sielicki. Zrobiliśmy weryfikację pracowników i przeniesiemy na inne stanowiska. Staramy się ten proces likwidacji etatów i zwalniania pracowników przeprowadzić jak najmniej boleśnie, z najmniejszymi skutkami - dodaje burmistrz Braniewa.

 

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała struktura organizacyjna w Miejskim Ośrodku Sportu. Nie wiadomo również, czy władze zdecydują się na zmianę dyrektora MOS-u.

Więcej w materiale wideo.

Redakcja TVBraniewo24
Miejski Ośrodek Sportu przejmie krytą pływalnię
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polak mały
22.08.2019, 14:56
Polak mały
Będzie Dyrektor/ka MOS i Kierownik basenu....może będą oszczędności ale zależy ile zechce tzw. Dyrektor/ka i Kierownik basenu...ale da się załatwić. Sprawy księgowe powinny być jedne, bezpieczeństwo basenu oraz jego "kreatywność" powinna ulec polepszeniu...powinien dawać coraz większy dochód własny...a nie wyciągnięta "ręka" do Burmistrza...Może tak współpraca z ...kompleksem kortów tenisowych....wojskiem i innymi służbami mundurowymi...czy coś w tym kierunku "robił" obecny Dyrektor...bo "gadane" to ma mocne...ale czy ma pomysł na działalność...
Wodnik
19.08.2019, 16:21
Wodnik
Ale pan Dariusz i pan Artur chyba pracy nie stracą. Są tacy oddanni -jaki burmistrz by nie był to kazdej opcji wierni.Na takich to zawsze mozna liczyc.
Braniewiak
15.08.2019, 8:54
Braniewiak
Nie życzę nikomu co przechodzą teraz pracownicy mos i basenu .Mieszkańcy Braniewa obudzcie sie
york
14.08.2019, 8:12
york
Fachowcy są zmuszeni do odejścia z pracy a np.Pan Radny Jack G.zatrudniony w ABK otrzymuje 1000zł(jeden tysiąc)podwyżki.Chcę wierzyć,że pozostali pracownicy zakładów samorządowych takich jak ABK ,Wodociągi,MPEC i mniejsze jednostki podległe Burmistrzowi również otrzymają nie mniejsze podwyżki jak wyżej wymieniony Radny.Panie Burmistrzu najwyższy czas na refleksje,niebawem minie rok Pana pracy na tym jakże ważnym stanowisku i na obecną chwilę jedyne czym Pan zasłynął to częste mijanie się z prawdą.
new
14.08.2019, 18:45
new
jeśli to prawda to stare peeselowskie zwyczaje wróciły ze zdwojoną siłą
Zawodnik
13.08.2019, 16:17
Zawodnik
Szkoda że burmistrz nas oszukał. Dziękujemy wam wyborcy
peesel wraca
13.08.2019, 9:48
peesel wraca
No to mamy folwark peeselowski, won wszyscy, którzy pracowali, ekipa ma być po linii partyjnej, ech...
wyborca
13.08.2019, 12:27
wyborca
ciekawe co na to przyszły poseł wojciech
Ja
12.08.2019, 14:29
Ja
Chyba zaszło jakieś nieporozumienie z tym dyrektorem MOS-u.Przecież są jeszcze etaty w Lelkowie gdzie pracują zwolnieni przez burmistrza
wojtek
11.08.2019, 22:46
wojtek
a żona burmistrza to wszędzie musi być z nim a ona to chyba pierwsza dama
Nowy
10.08.2019, 6:39
Nowy
Nierób z Pieniężna po starej znajomości zostaje dyrektorem MOS . Dotychczasowi pracownicy MOS odchodzą z pracy . Burmistrz robi nam z miasta totalną wieś . To jego styl .
mieszkaniec
09.08.2019, 22:39
mieszkaniec
z wielkim żalem dochodzą słuchy o tym że dotychczasowa szefowa MOS musi oddać swoje stanowisko dla kolegi partyjnego zarządzającego miastem... tak się nie robi... wyrzucając ludzi zaangażowanych i pracowitych ... po prostu wstyd