Krowa wpadła do rzeki, pomogli strażacy

  • 1 pażdziernika 2019, 18:38
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Krowa wpadła do rzeki, pomogli strażacy fot. PSP w Braniewie
Do niecodziennej interwencji doszło w czwartek 26.09.2019 r. Strażacy przy użyciu wyciągarek, linek oraz sprzętu ratownictwa wodnego uratowali krowę, która wpadła do rzeki.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Bardyny w gm. Wilczęta. Nie wiadomo w jaki sposób zwierzę znalazło sie w wodzie, być może ktoś ją spłoszył, a może zwierzęca ciekawość sprawiła, że wpadła w pułapkę. Z uwagi na wysoki brzeg rzeki krowa nie mogła samodzielnie sie wydostać. 

Do działań ratowniczych skierowano strażaków – ochotników z OSP Gładysze i OSP Wilczęta oraz pojazd ratowniczy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Do czasu dojazdu na miejsce straży pożarnej, zwierzę zostało zabezpieczone przez właściciela oraz innych rolników. 

- Aby ją wydobyć trzeba było użyć wyciągarek z pojazdów pożarniczych, linek oraz sprzętu ratowniczego dedykowanego do ratownictwa wodnego. Dodatkowo w charakterze pasów strażacy wykorzystali węże pożarnicze. Akcja była trudna i wymagała sporo siły jak również precyzji, bo ratownicy musieli bardzo uważać, by nie poranić zwierzaka - mówi mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie. 

Wspólne działanie strażaków i mieszkańców pozwoliły uratować zwierzaka.  - Ta akcja to kolejny przykład z jak różnorodnymi zadaniami muszą się mierzyć w swojej pracy strażacy - dodaje dowódca JRG PSP w Braniewie.

Po wydobyciu krowa została przekazana właścicielowi.

Informacja prasowa

Zdjęcia (5)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.