Strażacy uratowali byka. Zwierzę wpadło do szamba

W jednym z gospodarstw rolnych pod Braniewem do szamba wpadł kilkusetkilogramowy byk. Po blisko godzinnej akcji zwierzę zostało uwolnione.

Nietypowe zgłoszenie dotarło do braniewskich strażaków w poniedziałek (4.11.2019 r.) przed 10.00. Na miejsce skierowano 3 zastępy straży pożarnej. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że byk wpadł do znajdującego się w pobliżu obory szamba. Ratownicy mieli trudne zadanie, gdyż 800 kg zwierzę znajdowało w wąskim, głębokim zbiorniku.

W pierwszej kolejności ratownicy wypompowali nieczystości i rozebrali barierkę, która utrudniała dostęp do zwierzęcia. Następnie, dzięki pomocy jednego z mieszkańców, który dysponował ładowarką udało się rozkopać zbiornik i zrobić wyjście po którym ręcznie wyciągnięto byka.

- Głównym celem, który nam przyświecał było bezpieczeństwo zwierzęcia, ale ten zwierzak mógł tez dla nas stanowić zagrożenie, dlatego staraliśmy się nie potęgować jego zdenerwowania – mówi mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

 

Poniedziałkowa interwencja, to nie pierwsza zakończona sukcesem akcja strażaków z powiatu braniewskiego związana z ratowaniem zwierząt. W ciągu ostatnich kilku lat ratownicy skutecznie interweniowali wybawiając z opresji koty, psy, ptaki, zwierzęta gospodarskie i dzikie. 

– W tego typu akcjach często musimy się wykazać pomysłowością, gdyż nie wszystkie techniki ratownicze możemy zastosować, ale przede wszystkim staramy się wykorzystywać taki sprzęt i narzędzia, który mamy na naszych pojazdach pożarniczych, aby powodować jak najmniej krzywdy i ewentualnych urazów ratowanym zwierzętom – mówi mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek 

Redakcja TVBraniewo24
Strażacy uratowali byka. Zwierzę wpadło do szamba
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (9)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.