Jak spędzić Boże Narodzenie 2019?

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który chcemy spędzać z bliskimi. Najczęściej już kilka tygodni wcześniej rozpoczynamy przygotowania do tych magicznych świąt. Często zasiadając do wieczerzy wigilijnej jesteśmy tak zmęczeni sprzątaniem, gotowaniem, pieczeniem i tłumami w markecie, że nie mamy sił, by cieszyć się świętami. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zorganizowanie wyjazdu w okresie bożonarodzeniowym.

Gdzie wyjechać na Święta?

Osoby wyjeżdżające w okresie świątecznym dzielą się na dwie kategorie: tych, którzy chcą uciec od wszechobecnej bożonarodzeniowej atmosfery i wybierają dalekie wyjazdy zagraniczne i na tych, którzy chcą odpocząć i spędzić ten okres w tradycyjny sposób z bliskimi. To od nas zależy, którą z tych opcji wybierzemy. Jeśli kochamy Boże Narodzenie to koniecznie zostańmy w Polsce. Coraz więcej ośrodków wypoczynkowych proponuje pakiety pobytowe w tym okresie. Na miejscu znajdziemy wszystko, co potrzebne jest do idealnego przeżycia świąt. I tak przeżyjemy wigilię z innymi gośćmi hotelowymi, skosztujemy tradycyjnych wypieków i będziemy mogli biesiadować przy stole, oglądać w spokoju świąteczne hity czy spacerować.

Wiele osób w tym czasie wybiera góry, które pozwalają liczyć na ewentualny śnieg, szczególnie tak ważny dla dzieci. Pogoda w ostatnich latach pokazuje jednak, że w czasie Bożego Narodzenia trudno liczyć na opady, dlatego takie świąteczne wyjazdy organizowane są zarówno w góry jak i nad morze czy jeziora. Jeśli chcemy poczuć wyjątkowy klimat z magicznymi tradycjami to pomyślmy, by boże narodzenie w hotelu na mazurach spędzić.

Mazurskie tradycje bożonarodzeniowe

Świąteczny wyjazd na Mazury pozwoli nam na odpoczynek i relaks w tradycyjnej atmosferze na łonie natury. Przyjeżdżając na Boże Narodzenie nie będziemy musieli się martwić o żadne przygotowania. Jedyne o co będziemy musieli zadbać to oczywiście zakup prezentów. Ośrodki dbają zawsze o piękne dekoracje, które pozwolą poczuć prawdziwy klimat świąt. Zapach igliwia, potraw wigilijnych i wypieków pozwoli poczuć się jak w domu. Wybierając się na boże narodzenie w hotelu na mazurach najlepiej jest wykupić pakiet, w którym znajdą się wszystkie elementy tradycyjnego świętowania.

Wiele tradycji mazurskich różniło się zupełnie od tego, co znamy z innych regionów. Dopiero po II wojnie światowej przywędrował tu opłatek czy nocna pasterka. W Wigilię spożywało się także mięso. Dzisiaj wyjeżdżając na Mazury na święta zetkniemy się ze wszystkimi znanymi nam tradycjami. Może się jednak zdarzyć, że do kolacji podany zostanie kisiel z żurawiny zamiast kompotu z suszu. Według tradycji mazurskich to zmarli przemawiają do nas w wigilijną noc. Będąc na miejscu warto zaznajomić się z tymi wyjątkowymi lokalnymi tradycjami, które umilą nam ten wyjątkowy czas. Święta na Mazurach trwają aż do Trzech Króli, w tym czasie urządzane są tzw. "dwunastki", czyli wspólne kolędowanie. Śpiewanie kolęd i pastorałek przy blasku choinki na pewno przywoła w nas cudowne wspomnienia z naszego dzieciństwa.

Boże Narodzenie w hotelu na Mazurach możesz spędzić w Hotel St. Bruno. Szczegóły oferty na stronie: www.hotelstbruno.pl/ceny-i-pakiety-relaks/rodzinne-boze-narodzenie

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aga
17.11.2019, 13:54
Aga
Po co się tak spieszyć , jeszcze 5 tygodni