Na terenie ogródków działkowych przy ul. Łąkowej spłonęły trzy altany

  • 22 grudnia 2019, 11:42
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Na terenie ogródków działkowych przy ul. Łąkowej spłonęły trzy altany fot. PSP w Braniewie
21 grudnia 2019 roku służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie dwukrotnie odebrała zgłoszenia dotyczące pożaru altan ogrodowych.

Do pożarów doszło na terenie ogródków działkowych położonych w Braniewie przy ulicy Łąkowej. Pierwsze zgłoszenie dotyczące pożaru strażacy otrzymali o godz. 12:57. Na miejsce zdarzenia skierowano dwa pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie. Po kilkudziesięciu minutach pożar altany został opanowany, a wnętrze dogaszone.

Kolejne zgłoszenie dotyczące ponownie pożaru altany wpłynęło w odstępie około godziny od pierwszego zdarzenia. Tym razem ogniem objęte były dwie altany ogrodowe oraz pobliskie drzewa iglaste. Gęsty dym niszczonych obiektów widoczny był ze znacznej odległości. Tym razem na miejsce skierowano łącznie trzy pojazdy gaśnicze z PSP i WSP.

- Strażacy oprócz gaszenia pożaru palących się obiektów skupili się również na sprawdzeniu czy nie ma osób poszkodowanych oraz dodatkowo ograniczeniu ognia przed przedostaniem się na inne altany ogrodowe. Z uwagi na silne zadymienie ratownicy pracowali w aparatach powietrznych - informuje mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie. 

Po ponad godzinnych działaniach pożar został ugaszony a pogorzelisko sprawdzone czy nie ma ukrytych zarzewi ognia. Kolejnym istotnym utrudnieniem w działaniach gaśniczych był dojazd w pobliże palących się obiektów. Wąskie drogi oraz grząski grunt skutecznie ograniczały dotarcie pojazdów pożarniczych. Łącznie w wyniku dwóch zdarzeń trzy altany ogrodowe zostały zniszczone przez ogień, dodatkowo zniszczeniu uległo wyposażenie obiektów znajdujących się wewnątrz oraz drzewa ogrodowe. 

Informacja prasowa

Zdjęcia (13)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed II turą wyborów prezydenckich komentarze zostały wyłączone.