Studia w języku angielskim paszportem do świetlanej przyszłości!

  • 27 lutego 2020, 15:42
  • artykuł partnera
  • Edukacja
Jak wiadomo nauka języków obcych jest obecnie bardzo pożądana. Otwiera przed nami nowe możliwości nauki, pracy, a także rozrywki. Język angielski jest najpopularniejszym językiem obcym wśród Polaków. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest on najbardziej międzynarodowy i dogadamy się za jego pomocą w każdym zakątku świata. Jedni posługują się nim perfekcyjnie, inni natomiast porzucają swoją naukę zaraz po szkole średniej. Jednak nie jest to właściwy krok. Im lepiej władamy językiem obcym, tym większe szanse mamy na rynku pracy w naszym kraju, a także poza nim. Wybierając ścieżkę kariery warto pomyśleć o kursach, a także studiach w języku angielskim. Uczelnie oferują coraz więcej kierunków, a także wyjazdów zagranicznych. Czas wykorzystać wszystkie możliwości!

Jakie są zalety studiów w języku angielskim? 

Studia anglojęzyczne cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Uniwersytety wzbogacają z roku na rok coraz bardziej swoją ofertę o kierunki studiów w języku angielskim. Nie ma się co dziwić, ponieważ gwarantują one nie tylko wiedzę i umiejętności związane z danym kierunkiem, ale także opanowanie języka do perfekcji. I to nawet nie chodzi o umiejętność codziennego używania języka, tylko o specyficzne, branżowe słownictwo. Dzięki takim kompetencjom absolwenci nie tylko zyskują szansę na pracę na prestiżowym stanowisku w Polsce, ale też za granicą. Obecnie język obcy stał się podstawą. Jest to podstawowa umiejętność brana pod uwagę przy rekrutacji, co więcej czasami cała rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w obcym języku. Podczas studiów w języku angielskim studenci uczę się także współpracy w międzynarodowym środowisku. Osoba z takimi umiejętnościami staje się wymarzonym kandydatem dla każdego pracodawcy.

Jakie są wymagania i ceny?

Istotną kwestią przed rozpoczęciem rekrutacji na studia w języku angielskim jest przygotowanie językowe. Kandydaci muszą znać bardzo dobrze angielski, ponieważ na studiach nie będą opanowywać podstaw, tylko poszerzać wiedzę o specjalistyczne zwroty. Studia te mają w swoim programie większą ilość godzin lektoratu przeznaczonych na poprawę i doskonalenie umiejętności lingwistycznych. Rekrutacja przebiega na takich samych zasadach jak na innych kierunkach, biorąc pod uwagę wyniki z matury. Warto jednak przyjrzeć się warunkom panującym na konkretnej uczelni, ponieważ każda z nich może mieć dodatkowe uwarunkowania. Jeśli chodzi o ceny takiego rodzaju studiów są one różne w zależności od kierunku i uczelni. Są to spore koszty, jednak w porównaniu do innych krajów, studiowanie w Polsce jest jedną z najtańszych opcji. Warto zainwestować w siebie -wiedza, umiejętności, a także pewność siebie jakie można zdobyć podczas kształcenia są bezcenne.

A może Erasmus? 

Wiele osób słyszało hasło ‘Erasmus’, jednak niewiele z nich wie czym jest naprawdę. Jest to świetna opcja dla osób, które myślały o studiach za granicą. Poznanie innej kultury, niesamowita przygoda, nowe znajomości, a także doskonalenie języka obcego -takie argumenty brzmią obiecująco! Jest to międzynarodowy program wymiany studenckiej, obejmujący głównie państwa w Unii Europejskiej, ale nietylko. W ramach programu studenci mają możliwość uczenia się na zagranicznej uczelni przez semestr lub dwa. Uczęszczają oni na zajęcia, dzięki czemu uczą się nie tylko nowego materiału, ale również języka. Studia w języku angielskim są świetnym rozwiązaniem, ale jeśli istnieje możliwość wyjazdu za granicę -warto skorzystać. Nie ma lepszego sposobu na naukę, niż praktyka. Poszerzanie horyzontów, zdobywanie przyjaźni na całe życie, a do tego niezapomniane doświadczenia. Świat już czeka!

artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.