Czym jest magazyn czasowego składowania i kiedy warto z niego skorzystać?

Importowanie i eksportowanie towarów wiąże się z koniecznością przejścia większej ilości procedur, niż ma to miejsce w przypadku paczek i listów krajowych. Dotyczy to szczególnie produktów dużych oraz tych, które przyjeżdżają do nas spoza Unii Europejskiej, czyli spoza obszaru wspólnotowego.

Aby ułatwić sobie importowanie i eksportowanie towarów możemy skorzystać z usługi takiej jak magazyn czasowego składowania lub skład celny Warszawa. Dzisiaj przyjrzymy się temu pierwszemu. Jak dokładnie ona działa? Kiedy ma zastosowanie? Na co możemy liczyć, jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z podobnej usługi?
 

Importowanie i eksportowanie towarów wiąże się z koniecznością przejścia większej ilości procedur, niż ma to miejsce w przypadku paczek i listów krajowych. Dotyczy to szczególnie produktów dużych oraz tych, które przyjeżdżają do nas spoza Unii Europejskiej, czyli spoza obszaru wspólnotowego. Aby ułatwić sobie importowanie i eksportowanie towarów możemy skorzystać z usługi takiej jak magazyn czasowego składowania lub skład celny Warszawa. Dzisiaj przyjrzymy się temu pierwszemu. Jak dokładnie ona działa? Kiedy ma zastosowanie? Na co możemy liczyć, jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z podobnej usługi?
 

1. Magazyn czasowego składowania - co to jest?

2. Funkcje magazynu czasowego składowania

3. Kto może skorzystać?

 

Magazyn czasowego składowania - co to jest?

Magazyn czasowego składowania to nic innego, jak miejsce zaaprobowane i znajdujące się pod dozorem celnym, w którym przesyłki czekają na wprowadzenie do obrotu i odprawę celną. Odpowiednio prowadzony pozwala na jednoczesne bezpieczne przechowanie naszych dóbr, oraz możliwie jak najszybsze wypełnienie procedury odprawy celnej, aby mogły one zostać wysłane lub odebrane przez klientów. W ramach czasowego składowania możliwe jest wykonywanie wokół nich czynności mających na celu dopuszczenie do obrotu - uzupełnienie dokumentacji, wykonanie niezbędnych badań np. Inspekcji Handlowej lub Sanepidu. Towary nie mogą być jednak zmieniane pod względem opakowania czy technicznym. Niedozwolone jest więc ich przepakowywanie czy konfekcjonowanie - takich czynności możemy dokonać wyłącznie w składzie celnym.

 

Funkcje magazynu czasowego składowania

Najważniejszą funkcją, jaką daje magazyn czasowego składowania, jest możliwość przechowywania towarów, przygotowanych do odprawy. Zanim jej dokonamy możemy dopełnić wymaganych formalności i uzupełnić dokumentację. Wykorzystując magazyn czasowego składowania możemy wydłużyć sobie czas na dokonanie odprawy, badań i opłacenie podatków związanych z urzędem celno-skarbowym.

 

Kto może skorzystać?

Magazyny celne są skierowane do firm, które importują i eksportują towary objęte procedurami celnymi. Bez względu czy są to małe, średnie czy duże przedsiębiorstwa. Każdy może przez maksymalnie dzięćdziesiąt dni przechowywać towar w magazynie czasowego składowania i odroczyć w ten sposób odprawę celną.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

John David
09.08.2020, 23:47
John David
Udzielamy gwarantowanych pożyczek biznesowych, pożyczek na zakup samochodu, pożyczek na zakup domu i innych pożyczek osobistych oraz wiele innych. Udzielamy pożyczki długoterminowej od 1 roku do maksymalnie 50 lat z oprocentowaniem 3%. aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się przez e-mail: johndavidcredit@outlook.com lub WhatsApp: +12512399773
Bruce Davids
03.03.2020, 23:59
Bruce Davids
Witam wszystkich, czy obecnie znajdujecie się w poważnym kryzysie finansowym. Czy potrzebujesz pożyczki? Czy Bank odrzucił cię i chcesz pożyczki, która zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby? - Nie ma problemu. Bez względu na sytuację finansową. Możemy zaoferować kredyty hipoteczne, kredyty komercyjne, kredyty prywatne i kredyty wyłącznie na cele edukacyjne.? Nie szukaj więcej, ponieważ możemy pomóc Ci zabezpieczyć to, czego potrzebujesz. Pytania / wsparcie? - E-mail (ferratum.loans@gmail.com) (ferra_tum@outlook.com) i otrzymaj odpowiedź w ciągu kilku godzin. Możemy pomóc Ci w pożyczce w wysokości od 5000 do 200 milionów USD w celu rozwiązania twoich problemów finansowych przy bardzo niskim 3% oprocentowaniu na okres od 1 do 30 lat (12-360 miesięcy). Ten program finansowania pozwala klientowi cieszyć się niską spłatą odsetek w czasie trwania pożyczki po zabezpieczeniu z nami pożyczki. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach! Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie! Jeśli masz wątpliwości lub chcesz wyjaśnić, napisz do nas na adres E-mail: ferratum.loans@gmail.com E-mail: ferra_tum@outlook.com