Braniewo: Pożar na Traugutta. Ewakuowano 15 osób

  • 2 marca 2020, 13:56
  • Informacja prasowa PSP w Braniewie
  • Na sygnale
W sobotę, 29 lutego, kilkanaście minut po godz. 08:00 służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o dużym zadymieniu w budynku wielorodzinnym przy ul. Traugutta w Braniewie.

Do pożaru skierowało strażaków z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie. Na miejscu okazało się, że pali się instalacja elektryczna oraz trzcina, która stanowiła ocieplenie ściany w jednym z nieużytkowanych mieszkań. Na czas prowadzonych działań z budynku ewakuowano łącznie 15 osób.

- Strażacy oprócz ugaszenia palącej się instalacji oraz ocieplenia z trzciny, sprawdzili pomieszczenia w celu zlokalizowania ukrytych zarzewi ognia. Cały budynek został również dokładnie sprawdzony - informuje mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie.

Działania ratowników trwały około godziny. 

Informacja prasowa PSP w Braniewie

Zdjęcia (5)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kamil
03.03.2020, 14:13
Kamil
Skoro trzcina w ścianach to pewnie stara aluminiowa instalacja no i się porobiło. Instalacje wykonana z aluminium trzeba częściej kontrolować ale w sumie kto w tym kraju robi przeglądy instalacji....;(
Traugutta
02.03.2020, 21:38
Traugutta
Pijaństwo i podłączanie prądu na lewo dobrze ze to nieszczęście stało się w dzień a nie w nocy bo by była tragedia na całą Polskę.A.B.K. miało parę kroków o wszystkim wiedziało i nic nie robiło!!!Pan Burmistrz powinien wyciągnąć wnioski w stosunku do Dyrekcji A.B.K.
braniewianka
04.03.2020, 12:20
braniewianka
Jaka dyrekcja, taka sytuacja mieszkaniowa w mieście. Och, co się porobiło po zmianach, to szkoda słów. Zalecana kontrola!
Traugutta
02.03.2020, 14:36
Traugutta
Tam to strach mieszkać