Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe

  • 23 września 2020, 10:05
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe fot. pixabay
Trzech mężczyzn w wieku od 18 do 37 lat odpowie za przestępstwa narkotykowe. Braniewscy policjanci w przeciągu ostatnich dni interweniowali wobec podejrzanych w związku z posiadaniem przez nich marihuany, amfetaminy, czy ecstasy. Teraz nie unikną już odpowiedzialności.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w miniony piątek (11.09). Po godz. 22:00 patrol prewencji na jednej z braniewskiej ulic zwrócił uwagę na rowerzystę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Mężczyzna porzucił rower i kontynuował ucieczkę pieszo, jednak bezskutecznie, bo po chwili zatrzymali go policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy 37-latku marihuanę, a z miejsca interwencji doprowadzili go do komendy, w której dzień później usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Nie było to jednak ostatnie spotkanie policjantów z 37-latkiem. W poniedziałek (14.09) funkcjonariusze ponownie interweniowali wobec mężczyzny. Tym razem posiadał przy sobie amfetaminę.

W niedzielę (13.09) policjanci przystąpili do wylegitymowania 18-latka na terenie Braniewa. Mundurowi zabezpieczyli należące do mężczyzny narkotyki – marihuanę, amfetaminę oraz tabletki ecstasy. We wtorek (15.09) podejrzany usłyszał dwa zarzuty za posiadanie narkotyków.

W poniedziałek (14.09) około godz. 19:00 policjanci interweniowali wobec innego 18-latka na terenie gminy Braniewo. W trakcie legitymowania młody mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego z policjantami, zachowywał się nerwowo. Po chwili funkcjonariusze poznali powód jego reakcji– nastolatek miał przy sobie amfetaminę.

Teraz mężczyźni odpowiedzą przez sądem za popełnione przestępstwa. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.