Umów wizytę w urzędzie skarbowym - rusza nowa usługa

  • 28 pażdziernika 2020, 13:11
  • informacja prasowa KAS
  • Wydarzenia
Od 26 października klienci Urzędu Skarbowego w Braniewie mogą zarezerwować wizytę, za pośrednictwem internetu lub telefonicznie. Usługę wprowadzono w ramach programu "Klient w centrum uwagi KAS".

Nowy model obsługi uruchomiono pilotażowo latem tego roku w urzędach skarbowych w województwach podlaskim i wielkopolskim.

26 października usługa została wprowadzona w 5 kolejnych regionach, w tym w województwie warmińsko-mazurskim. W tym województwie od poniedziałku podatnicy mają dostęp do formularza online, za pomocą którego mogą umówić wizytę na terminy od 9 listopada włącznie. Wcześniejsze załatwienie sprawy (tzn. przed 9 listopada) będzie możliwe po skontaktowaniu się ze swoim urzędem. Docelowo usługa obejmie urzędy skarbowe również w pozostałych województwach i będą mogli z niej korzystać klienci KAS w całej Polsce.

Jak się umówić na wizytę

Wizyty można umawiać na terminy od 9 listopada włącznie. Wizytę można umówić:

  • przez internet – możesz skorzystać z elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub swojego urzędu skarbowego,
  • telefonicznie – numery telefonów sprawdzisz na stronie www swojego urzędu skarbowego,
  • w urzędzie – podczas osobistej wizyty w punkcie „Umawianie wizyt", który znajduje się blisko wejścia.

- Elektroniczna usługa, która umożliwi podatnikom umówienie wizyty w urzędzie skarbowym, to ważny krok w programie „Klient w centrum uwagi KAS". Dzięki usłudze zwiększymy komfort załatwiania spraw w urzędzie przy zapewnieniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji – mówi szef Krajowej Administracji Skarbowej, Magdalena Rzeczkowska.

informacja prasowa KAS
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.