Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Płoskinia

  • 30 listopada 2020, 12:03
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
fot. PSP w Braniewie
W połowie listopada strażacy – ochotnicy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Płoskini odebrali fabrycznie nowe Volvo FL 280 4x4. Zabudowę pojazdu wykonała firma „BOCAR” z Korwinowa.

Nowoczesny pojazd pożarniczy zastąpił w służbie ponad 30 letniego Stara 244. Średni samochód ratowniczo – gaśniczy zbudowany na podwoziu Volvo to kolejny nowoczesny samochód pożarniczy, który trafił do jednostki OSP z terenu powiatu braniewskiego. Nowa jednostka sprzętowa to pojazd wyposażony w dwa głośniki każdy o mocy 100W, sygnał pneumatyczny, oświetlenie LED, zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów oraz środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów, działko wodno – pianowe, wyciągarkę elektryczną oraz autopompę.

Samochód został zakupiony za kwotę prawie 800 tys. złotych. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu, które pochodzi z: Urzędu Gminy w Płoskini, Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz środków, które przekazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

- Dzięki pozyskaniu nowego wozu zwiększy się efektywność działania jednostki OSP Płoskinia oraz profesjonalizm strażaków podczas realizacji działań ratowniczo – gaśniczych, a tym samym podniesie się poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy i powiatu. - informuje bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy PSP w Braniewie. 

Informacja prasowa

Zdjęcia (9)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PELNOLETNI.PL
02.12.2020, 15:25
PELNOLETNI.PL
Nalezy sie im nowy samochod