18 i 24-latek kradli w jednym z miejscowych sklepów

  • 26 stycznia 2021, 11:04
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
fot. KPP w Braniewie
Łupem sprawców padły m.in. płyty z grami na konsolę oraz gramofon. Co więcej, podejrzani działali w warunkach tzw. recydywy. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, a zatrzymani usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwo.

Pod koniec grudnia 2020r. policjanci z Braniewa zostali powiadomieni o kradzieży. Z relacji pracownika jednego ze sklepów wynikało, że z półek zniknęły m.in. robot sprzątający, lokosuszarka oraz zestawy kosmetyków. Straty oszacowano wówczas na blisko 800 złotych.

Kryminalni, którzy pracowali nad tą sprawą ustalili, że za zdarzenie odpowiedzialny jest 24-letni mieszkaniec gminy Braniewo. Co więcej, nie był to jedyny raz, kiedy młody mężczyzna sięgnął po cudzą własność.

- Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 13 stycznia br. podejrzany wspólnie ze swoim 18-letnim znajomym postanowili zabrać ze sklepowych półek towar na łączną wartość blisko 1000 zł. Tym razem łupem sprawców padły m.in. płyty z grami na konsolę, szlifierka kątowa oraz gramofon - informuje podkom. Jolanta Sorkowicz oficer prasowy KPP w Braniewie.

Kryminalni nie tylko zatrzymali podejrzanych, ale odzyskali również część utraconego mienia. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Z uwagi na to, że  zarówno 24-latek, jak i jego młodszy kolega działali w warunkach tzw. recydywy, grozi im wyższy wymiar kary.

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dlaczego
26.01.2021, 19:46
dlaczego
braniewscy policjanci nieroby nie kontrolują Ukraińców, którzy wychodząc po pracy w Okmedzie idą przez Braniewo bez maseczek?