Podejrzana ciężarówka zatrzymana na granicy

  • 10 marca 2021, 3:35
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
fot. W-MOSG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali ciągnik siodłowy marki Daf, którym chciał wyjechać z Polski mieszkaniec Kaliningradu. Szacunkowa wartość pojazdu 35 tys. zł.

6 marca do odprawy granicznej stawił się 48-letni kierowca ciężarówki. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia auta, funkcjonariusze Straży Granicznej nabrali podejrzeń co do autentyczności oznaczeń identyfikacyjnych ciągnika siodłowego. 

Numer VIN został wykonany metodą odbiegającą od oryginału. Stwierdzono jeszcze wiele innych nieprawidłowości w oznaczeniach m.in. w polu numerowym VIN były widoczne ślady ponownego montowania tabliczki znamionowej pojazdu, a także został usunięty numer silnika i wklejki informacyjnej.

- Pojazd został zatrzymany, a dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach - informuje kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ciekawy
10.04.2021, 13:53
Ciekawy
Czy wlasciciel tego portalu ma jakies zyski z przejetych przez celnikow? Juz wycena auta? Kto to pisze za balwan? Juz po zimie