Braniewo: Podziel się krwią z potrzebującymi

  • 14 maja 2021, 10:00
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
fot. organizator
"Na straży życia" - pod takim hasłem już w najbliższą środę (19.05.2021 r.) odbędzie się akcja krwiodawstwa w mobilnym punkcie przed braniewską komendą Policji. - Bądź tam razem z nami i pomóż tym, którzy tak bardzo potrzebują Twojej krwi - zachęcają policjanci z KPP w Braniewie. Osoby, które zdecydują się na udział w akcji, mogą zarejestrować się pod numerem telefonu 669 458 909.

Przed podjęciem tej ważnej decyzji warto jest odpowiedzieć sobie na pytanie - komu pomagamy? Wszystkim potrzebującym krwi, chorym, a także samemu sobie. Być może to właśnie donator będzie kiedyś jej potrzebował...

Pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym twoją tożsamość i nr PESEL np.:
- dowód osobisty, prawo jazdy, paszport,
- dawca wielokrotny- również legitymację Honorowego Dawcy Krwi

Każdy kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku ( np. pieczywo, chuda wędlina, warzywa, owoce) i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 h przed oddaniem krwi.

 

- Zapraszamy wszystkich już 19 maja 2021 r. przed budynek Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, przy ul.Moniuszki 11a, gdzie na donatorów będzie czekał krwiobus. Zachęcamy jednocześnie do wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 669 458 909 - informuje oficer prasowy KPP w Braniewie podkom. Jolanta Sorkowicz.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.