Jaki rower stacjonarny wybrać: mechaniczny, magnetyczny czy spinningowy?

Kolarstwo to sport posiadający dużą rzeszę fanów. Wiele osób ceni sobie rowerowe przejażdżki i nie chce rezygnować z nich podczas chłodniejszych miesięcy. Doskonałym rozwiązaniem dla utrzymania kondycji przez cały rok jest zakup roweru stacjonarnego. Rynek sprzętu fitness jest jednak strasznie szeroki i wybór jednego, odpowiedniego, dobrze dopasowanego modelu może okazać się niemałym wyzwaniem. Istnieją trzy rodzaje rowerów stacjonarnych: mechaniczne, magnetyczne i spinningowe. Jaki rower wybrać? O czym pamiętać podczas zakupu?

Rower magnetyczny, a mechaniczny - czym się różnią?

Stacjonarne rowery treningowe są niezwykle często kupowane. Są wręcz najpopularniejszym domowym sprzętem treningowym. Producenci oferują swoim klientom niezwykle szeroki wybór produktów tego typu. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem takiego sprzętu, koniecznie zapoznaj się z kategorią sklepu internetowego: rowery stacjonarne - Prosportowy.pl. Najczęściej wybierane są rowery mechaniczne. Charakteryzują się one przede wszystkim przystępną ceną – nikt nie chce, aby skompletowanie domowej siłowni kosztowało majątek. Są one też z reguły niewielkich rozmiarów, dzięki czemu sprawdzą się nawet w niewielkim mieszkaniu w bloku. Idealnie sprawdzają się jako sprzęt domowy służący do poprawy kondycji i aktywnego wypoczynku. Niestety rower mechaniczny posiada też swoje wady – jego działanie jest dość głośne. Cecha ta jest jednak rekompensowana poprzez prostą budowę, a co za tym idzie – łatwość naprawy każdej powstałej usterki. 

Elektromagnetyczne rowery dedykowane są bardziej wymagającym amatorom sportu. Ich cena jest zdecydowanie bardziej wygórowana. Mechaniczna regulacja oporu poprzez hamulec daje możliwość precyzyjnego ustawienia go i dopasowania do potrzeb użytkownika. Warto wiedzieć też, że rower magnetyczny zdecydowanie rzadziej ulega usterkom niż mechaniczny. Niestety jednak jego konstrukcja jest na tyle skomplikowana, że koszty naprawy są zwykle stosunkowo wysokie. 

Dla kogo odpowiedni będzie stacjonarny rower spinningowy?

Rower spinningowy to stosunkowo specyficzny rodzaj sprzętu treningowego. Został zaprojektowany z myślą o profesjonalnych kolarzach i charakteryzują się konkretnym typem konstrukcji. Napęd na koło zamachowe przenosi specjalny łańcuch lub pasek. Dzięki temu odczucie podczas treningu jest podobne do jazdy rowerem szosowym. Spinning to coraz popularniejsza forma aktywności fizycznej. Jest to aerobowy wysiłek wytrzymałościowy. Przy użyciu tego sprzętu można wykonać skuteczny obwodowy trening odchudzający. Rady dotyczące ułożenia planu treningowego tego typu można znaleźć pod adresem: https://prosportowy.pl/blog/trening-obwodowy-na-rowerku-stacjonarnym-indoor-cycling-skuteczne-odchudzanie-n75. Rowerki spinningowe charakteryzują się mechanicznym systemem regulacji oporu. Pedały wyposażone są nie w paski – jak w tradycyjnym rowerze stacjonarnym – lecz w zatrzaski na noski butów. Modele dedykowane spinningowe są bardzo wytrzymałe i spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników

O czym pamiętać podczas zakupu roweru stacjonarnego?

Bez różnicy na to, jaki rodzaj roweru stacjonarnego został wybrany, istnieje kilka kwestii, o których bezwzględnie należy pamiętać. Maksymalne obciążenie powinno zostać dobrane odpowiednio do wagi użytkownika. Warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji siodełka i kierownicy – im bardziej jest ona fleksyjna, tym lepiej można dopasować urządzenie do indywidualnej budowy ciała użytkownika. Warto także decydować się na zakup modeli wyprodukowanych przez firmy z ugruntowaną pozycją na rynku – jest to gwarancja otrzymania produktu w odpowiednio wysokiej jakości. 

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.