Lokalizacja telefonu - co musisz wiedzieć?

Kiedyś nie było takich udogodnień, jakie spotykamy dzisiaj. Nie można było po prostu wziąć telefonu, wybrać numeru i dodzwonić się dowolnej osoby, z którą chcieliśmy porozmawiać. Niegdyś nikt nie miał telefonu przenośnego, a w niektórych domostwach nawet nie było telefonu stacjonarnego! W dzisiejszych czasach to coś niemalże nie do wyobrażenia. I nie mogliśmy tak po prostu dowiedzieć się, gdzie jest bliska nam osoba. Dzisiaj jest wiele rozwiązań, które załatwiają ten problem bardzo szybko. Zobaczcie, na czym polega lokalizowanie telefonów i w jaki sposób to zrobić.

Czym jest lokalizacja telefonu?

Lokalizacja telefonu to nic innego jak ustalenie dokładnego położenia właściciela tejże komórki. Wszystko to przy wykorzystaniu nadajników. Jednak lokalizowanie nie jest możliwe w każdy sposób, jaki ogłasza się w Internecie. I wiele osób, niestety, daje się złapać na podejrzane oferty. O czym mówimy dokładnie? 

Wiele stron oferuje lokalizowanie telefonu po numerze. Wystarczy, że podacie numer telefonu, który chcecie znaleźć, opłacicie dostęp i... gotowe. Wcale tak nie jest. Szukanie po numerze telefonu jest możliwe tylko w przypadku policji i służb specjalnych. Zwykły "Kowalski" i jego na szybko postawiona strona nie mają takich możliwości. To działanie ma na celu jedynie wyciągnięcie od nas pieniędzy. Przy wysyłaniu SMS-a z płatnością włączamy subskrypcję, którą często później wyłączyć. A często są to spore kwoty pobierane tygodniowo. 

Nie dajcie się więc tak łatwo nabrać. Wybierajcie takie strony, które są tzw. "pewniakami". No ale skoro nie po numerze telefonu to... jak zlokalizować telefon

Jakie strony wybierać do lokalizowania? 

Najlepiej jest wybierać takie strony, które oferują inny sposób lokalizowania telefonu, niż po numerze. Jednym z przykładów jest strona lokalizo.pl, która oferuje zainstalowanie aplikacji na telefonie, który ma być śledzony. Odbywa się to dokładnie w kilku krokach: zakładamy konto, wybieramy pakiet, opłacamy go, a następnie instalujemy aplikację na telefonie, który ma być śledzony. Dodajemy numer w panelu i mamy dostęp do dokładnej, co do jednego metra, lokalizacji. A oprócz tego zyskujemy dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak możliwość podejrzenia SMS-ów i połączeń, zarówno wychodzących jak i przychodzących, z telefonu, który śledzimy. 

Tylko takie rozwiązania naprawdę mogą działać. Warto jest mieć to na uwadze, aby nie dać się nabrać na podejrzane obietnice na różnych serwisach, które rzekomo są w stanie zlokalizować telefony zaledwie za pomocą numeru telefonu. 

Ale po co lokalizować telefon? 

Sprawa jest całkiem prosta. Po pierwsze - każdy ma swój własny powód dla którego decyduje się skorzystać z lokalizacji. Przeważnie jest to po prostu obawa o swoich bliskich. Chcemy mieć pewność, że są oni bezpieczni i że nie okłamują nas co do swojego położenia. 

Najczęstsze powody korzystania z lokalizacji to: 

  • obawa o swoich bliskich - można tutaj wymienić szczególnie rodziców dzieci, którzy niepokoją się o swoje latorośle; chcą wiedzieć, gdzie znajdują się ich dzieci - czy bezpiecznie trafiły ze szkoły do domu i z domu do szkoły. Lokalizo daje możliwość również kontroli ich SMS-ów, co może być nieocenione; 
  • kontrolowanie samego siebie - chodzi dokładnie o zagubianie swoich rzeczy oraz o ewentualne kradzieże. Lokalizacja szybko pokaże gdzie, co i jak;
  • kontrola nad pracownikiem - niektórzy pracodawcy decydują się na instalowanie aplikacji na telefonach służbowych, aby kontrolować swoich pracowników np. czy nie wykorzystują swoich telefonów służbowych do spraw prywatnych. 


Niezależnie od tego, dlaczego korzystacie z lokalizacji - wasza motywacja na pewno jest wystarczająco dobra. Warto jednak korzystać z dobrych i sprawdzonych stron. 

Art. partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.