Ponad 50 interwencji strażaków w ciągu kilku godzin. Powodem silny wiatr

  • 24 września 2021, 9:46
  • Informacja prasowa PSP w Braniewie
  • Na sygnale
fot. PSP w Braniewie
Zgodnie z prognozą, na północy kontynentu powstał niż TIM II. Przybył on na południowy wschód, do Europy Środkowej, przynosząc silny wiatr i intensywne opady. Również na terenie Polski, w godzinach nocnych mocno wiało. Powiat braniewski doświadczył w porze wieczorowo – nocnej skutków silnego wiatru.

Połamane konary i przewrócone drzewa skutecznie blokowały ciągi komunikacyjne na terenie miasta oraz powiatu ograniczając ruch na drogach powiatowych, wojewódzkich oraz na krajowej  54. Działania interwencyjne związane z usuwaniem skutków silnego wiatru prowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy WSP oraz zasoby ratownicze jednostek OSP z terenu powiatu braniewskiego.

Od wczesnych godzin porannych strażacy usuwają skutki nocnej nawałnicy. Na szczęście w wyniku działania silnego wiatru nikt nie ucierpiał. Bilans działań strażaków, to blisko 50 interwencji, w których niezbędna była pomoc strażaków.  W jednym ze zdarzeń uszkodzony został pojazd osobowy, który najechał na leżące drzewo. 

Aktualizacja (godz.10.30)

Ponad 60 interwencji to efekt nocnego działania silnego wiatru. W chwili obecnej strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz jednostek OSP usuwają na bieżąco zdarzenia, które utrudniają ruch na drogach lub stanowić mogą zagrożenie dla mieszkańców. W jednym z przypadków strażacy usuwali fragment oderwanej blachy na jednym z bloków w Braniewie. Dodatkowo z linii energetycznej usuwali wiszący fragment złamanego drzewa.

Informacja prasowa PSP w Braniewie

Zdjęcia (43)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Twoj doradca
24.09.2021, 10:30
Twoj doradca
Jestem za wycinka drzew przy drodze bo to jest smierc stojaca i czychajaca na kogos kto spokojnie wraca do domu