Braniewscy strażacy ćwiczyli z nurkami z elbląga

fot. PSP w Braniewie
W środę 29 września 2021 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz Specjalistycznej Grupy Wodno – Nurkowej Elbląg przeprowadzili wspólne ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego.

Głównym celem ćwiczeń było przede wszystkim, praktyczne sprawdzenie wypracowanej taktyki organizacji działań prac podwodnych na rzekach szybko płynących. Dogodnym miejscem do ćwiczeń ratowników wchodzących w skład SGRWN Elbląg była rzeka Pasłęka, której prędkość nurtu jest zmienna i często dynamiczna.

Ćwiczenia składały się z dwóch części: teoretycznej, podczas której braniewscy i elbląscy strażacy PSP omówili zasady współpracy na miejscu zdarzenia oraz praktycznej, w której trakcie doskonalono techniki pracy podwodnej. Ćwiczenia, w których wykorzystana została również jednostka pływająca, realizowano na fragmencie koryta rzeki Pasłęki w bezpośrednim sąsiedztwie braniewskiej komendy PSP.

- Specyfikacja wód płynących znacznie różni się od wód stojących, tym bardziej podejmowane działania przez ratowników wymagają odpowiedniej konfiguracji sprzętowej i taktyki - mówią strażacy.

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno - Nurkowego działająca przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu najczęściej uczestniczy w działaniach na obszarze powiatu braniewskiego w przypadku utonięć i zdarzeń na wodach.

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (11)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.