Pijany kierowca zatrzymany po informacji obywatela

  • 22 listopada 2021, 20:59
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Po raz kolejny obywatelska czujność umożliwiła policjantom szybkie zatrzymanie tego uczestnika ruchu, który w ogóle nie powinien kierować. Po otrzymanym zgłoszeniu funkcjonariusze przerwali jazdę 35-latkowi, który prowadził swoje auto mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Współpraca policjantów z obywatelem po raz kolejny zaowocowała zwiększeniem bezpieczeństwa na naszych drogach. Takie interwencje  częściej pokazują, jak ważną rolę w zatrzymywaniu sprawców wykroczeń oraz przestępstw spełniają mieszkańcy. To ich właściwa reakcja, zasługująca na pochwałę, w wielu przypadkach stwarza warunki do szybkiej reakcji funkcjonariuszy. Tak było i tym razem.

Wczoraj policjanci zostali powiadomieni, że ulicami Braniewa podróżuje kierowca, który może być pijany. Śladem podróżującego ruszył patrol. Chwilę później 35-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego został zatrzymany. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że prowadził mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali również jego prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem.

 

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niepokojące zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.