Braniewo: Poważne konsekwencje drogowych przewinień

  • 15 lutego 2022, 21:55
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
fot. Archiwum redakcji
Jazda z nadmierną prędkością, czy zlekceważenie pieszego będącego na pasach – to główne przewinienia kierowców, na które reagowali braniewscy policjanci w ciągu ostatnich dni. Funkcjonariusze cały czas apelują do podróżujących o rozsądek na drodze oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości.

W piątek (11.02) policjanci „drogówki" dwukrotnie interweniowali wobec tych kierowców, którzy zignorowali ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Pierwsza z kontroli, która miała miejsce we Fromborku, zakończyła się ukaraniem kierowcy mandatem w wysokości 800 złotych. Pomiar wykonany przez policjantów wykazał wówczas, że mężczyzna jechał z prędkością 90 km/h. Podobne konsekwencje tego samego dnia poniósł kolejny kierowca, tym razem w Braniewie. 


Funkcjonariusze „drogówki" zostali powiadomieni przez pieszą o tym, że jeden z kierowców nie ustąpił jej pierwszeństwa w chwili, gdy znajdowała się już na pasach. Policjanci od razu ruszyli śladem mężczyzny, do którego dotarli po chwili. Nie było to jedyne wykroczenie, które popełnił kierowca. Policjanci ustalili także, że wjechał on na skrzyżowanie pomimo braku miejsca do kontynuowania jazdy. Spotkanie z funkcjonariuszami nieodpowiedzialny kierowca zakończył z dwoma mandatami na łączną kwotę 1800 złotych, a na jego konto doszło 12 punktów karnych.

 

W niedzielę (13.02) policjanci przerwali zbyt szybką jazdę podróżującemu przez miejscowość Bobrowiec. Przeprowadzona kontrola wykazała, że mężczyzna pędził w terenie zabudowanym z prędkością ponad 80 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany 800-złotowym mandatem oraz punktami karnymi.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.