Materac 160x220 średnio twardy – jaki będzie najwygodniejszy?

Myśląc o materacu średnio twardym, prawdopodobnie nasza waga ciała jest w przedziale 60-100kg. Materac średnio twardy jest uważany za najbardziej uniwersalny, czyli dla każdego. Jednak tylko dobrze dostosowana twardość materaca do wagi użytkowników to gwarancja wygodnego snu i trwałości materaca.

W tym krótkim artykule przedstawimy, budowę i właściwości materaca średnio twardego. Podpowiemy dla kogo taka twardość materaca jest odpowiednia. Szeroki wybór materacy 160x220 cm znajdziesz na https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-160x220-cm-do-lozka-do-spania.

Baza materaca czyli jego konstrukcja

Konstrukcja materaca jest bardzo istotna dla odpowiedniego komfortu użytkowania. Dobra konstrukcja pozwoli się cieszyć materacem na długie lata. Im waga wyższa użytkowników materaca należy wybierać mocniejszą konstrukcję. Dla osób dorosłych warto dobierać konstrukcje kieszeniowe, posiadają strefy komfortu i odpowiednią ilość punktów podparcia. Wyróżnić można konstrukcję pocket, gdzie sprężyn będzie 262 szt. na 1m2 lub multipocket gdzie ilość sprężyn jest dwa razy większa czyli 510 szt. na 1m2. Wersja multipocket jest polecana w szczególności dla dwóch osób śpiących, których waga jest zróżnicowana albo jeśli preferujemy materace, które są sztywniejsze i mniej uginają się pod naciskiem. Materace o wysokim komforcie a do tego super trwałe są na bazie lateksowej. Cena takiego materaca jest wyższa ale można to uznać za inwestycję w zdrowie i długoletnie cieszenie się jakością materaca.

Lateks czy pianka visco memory

Oba materiały są wykorzystywane w budowie materaca średnio twardego, mają odmienne właściwości. Lateks zapewnia najwyższy komfort i dobrą wentylację materaca, dzięki specjalnym kanalikom. Lateks nie poddaje się zużyciu, przez cały okres użytkowania zachowuje swoje właściwości. Wpływa na lepszą jakość snu i sprężystość materaca, delikatnie zmniejszając jego twardość. Pianka Visco memory jest plastyczna, reagująca na nacisk i ciepło ciała. Pod wpływem ciepła pianka mięknie i otula. Można zastosować oba te materiały wybierając materac dwustronny.

Pianka profilowana na materacu

Średnio twardy materac może posiadać w budowie piankę profilowaną zwaną molet. Pianka molet posiada szereg następujących po sobie wgłębień i wypustek co składa się na 7 strefowe profilowanie materaca. Pianka poprawia wentylację materaca a dzięki dużej gęstości i strukturze idealnie układa się do ciała, posiada właściwości masujące.

Materac dopasowany do potrzeb

Ważne aby kupując materac zapoznać się nieco ze specyfikacją tego produktu. Odpowiednio dobrany materac zapewni zdrowy i przyjemny komfort użytkowania. Jeśli samodzielny wybór jest trudny sklep internetowy Godre.pl chętnie udzieli cennych porad. Razem łatwiej i szybciej podejmiesz decyzję. Firma jest Polska, produkuje materace po zakupie do 3 dni i wysyła je na płasko!

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.