Samochody elektryczne w Olsztynie – czy warto zdecydować się na elektryka i w którym salonie go kupić?

Za wyborem samochodu elektrycznego przemawia wiele argumentów. Czytając ten artykuł, dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w nowoczesnego elektryka. Mieszkasz w Olsztynie lub okolicach tego miasta? Podpowiemy, do którego salonu zawitać, by znaleźć odpowiedni dla siebie model auta napędzanego elektrycznością.

Gdzie kupisz nowoczesne samochody elektryczne w Olsztynie i dlaczego warto w nie inwestować?

Olsztyn to dynamicznie rozwijające się miasto. Branża motoryzacyjna jest w nim wyjątkowo rozbudowana, a salonów samochodowych jest bardzo dużo. Wybór właściwego nie należy do najłatwiejszych. Poza tym auta elektryczne w Olsztynie nie są sprzedawane we wszystkich placówkach.

Z łatwością znajdziesz nowoczesne samochody elektryczne w olsztyńskim salonie Nord Auto. Oferuje on bardzo różnorodny asortyment pojazdów napędzanych elektrycznością. Powody, które najprawdopodobniej przekonają Cię do zakupu elektryka, znajdziesz poniżej!

Duża moc i niska awaryjność – wybierasz je, kupując samochody elektryczne w Olsztynie

Silnik elektryczny różni się bardzo wyraźnie od silników wysokoprężnych czy benzynowych. Różnicę widać w sposobie działania i konstrukcji. Silnik napędzany elektrycznością, co oczywiste, wykorzystuje prąd elektryczny jako paliwo. Nie potrzebuje więc ani tłoków, ani cylindrów czy filtrów paliwa, bez których silnik spalinowy nie mógłby funkcjonować. Silnik elektryczny jest prosty w budowie, łatwy w naprawie i konserwacji. Skrzynia biegów nie jest potrzebna do jego wydajnej pracy.

Wszystkie wyżej wymienione czynniki wpływają na zwiększenie wydajności elektrycznego serca samochodu. Moc osiągana w elektryku jest równa tej, którą generują silniki spalinowe. W wielu przypadkach to pojazdy elektryczne wytwarzają więcej mocy.

Ekologiczność i ekonomia – brak spalin i mniej pieniędzy wydanych na paliwo

Produktami spalania oleju napędowego czy benzyny są substancje szkodliwe dla zdrowia i atmosfery. Zależy Ci na własnym zdrowiu i zdrowiu planety? Z pewnością przekona Cię auto napędzane elektrycznością. Auta z silnikiem elektrycznym są bezemisyjne, nie generują spalin ani żadnych innych szkodliwych substancji chemicznych. Są bezpieczne, przyjazne środowisku i Twojemu zdrowiu.

 

 

To nie wszystko! Zwróć uwagę na zużycie paliwa w przypadku samochodów spalinowych. Aby przejechać dziesięć kilometrów, trzeba zapłacić ponad trzy złote. Tę samą odległość przemierzysz elektrykiem i wydasz zaledwie pięćdziesiąt groszy. Ile oszczędzasz? Aż 600%! To bardzo dużo. Różnicę odczujesz wielokrotnie, odjeżdżając ze stacji ładowania.

Cichy tryb pracy silnika elektrycznego

Elektryk jest samochodem, który nie hałasuje. Oczywiście producenci aut elektrycznych mają od 2019 roku obowiązek instalowania w tych niezwykle cichych pojazdach ostrzegawczego systemu dźwiękowego. Mowa o systemie AVAS – acoustic vehicle alarm system – którego zadaniem jest informowanie o obecności auta elektrycznego innych uczestników ruchu drogowego, przechodniów, rowerzystów, a także zwierząt. Dźwięk systemu będzie jednak dla Ciebie niemal niesłyszalny. Lubisz ciche auta? Elektryk jest samochodem dla Ciebie!

Dbasz o środowisko? Nie chcesz wydawać zbyt dużych sum na paliwo, serwisowanie i naprawy samochodu? Preferujesz ciszę, a ryk silnika Cię irytuje? Zdecyduj się na auto elektryczne, odwiedź lokalny salon samochodowy i kup odpowiedni dla Ciebie egzemplarz.

Duży wybór aut elektrycznych zaoferuje Ci olsztyński salon samochodowy Nord Auto!

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń: