Handlowała papierosami z przemytu. Grozi jej wysoka grzywna

  • 14 lutego 2017, 9:57
  • informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Handlowała papierosami z przemytu. Grozi jej wysoka grzywna fot. KPP w Braniewie
Policjanci prewencji z pieszego patrolu ujawnili na bazarze miejskim osobę sprzedającą papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Sprawa trafi do braniewskiego sądu. Za to wykroczenie karno-skarbowe grozi kara grzywny.

Policjanci prewencji podczas pieszego patrolu rejonu bazaru miejskiego zauważyli kobietę, która na ich widok zaczęła się pospiesznie oddalać. Po zatrzymaniu 48-letniej braniewianki okazało się, że kobieta posiada przy sobie wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W wyniku dalszych ustaleń i przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli kolejne papierosy bez akcyzy. W sumie zabezpieczono ponad 80 paczek papierosów o wartości akcyzowej w kwocie blisko 1.200 zł.

 

Braniewianka została przesłuchana w związku z popełnionym wykroczeniem karno-skarbowym. Kobieta nie poddała się dobrowolnej karze w związku z tym, sprawa trafi do wydziału karnego sądu rejonowego w Braniewie. Za takie wykroczenie KKS przewidywana jest kara grzywny. Całość zabezpieczonych wyrobów bez akcyzy uległa przepadkowi. 

informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.