„Świeć się z Energą” - Braniewo na pierwszym miejscu w województwie

„Świeć się z Energą” - Braniewo na pierwszym miejscu w województwie fot. archiwum organizatora
Mieszkańcy i sympatycy Braniewa, głosujący w plebiscycie „Świeć się z Energą” wywalczyli dla miasta dobroczynne nagrody od Grupy Energa o wartości 10 tys. zł. Spośród miejscowości z województwa warmińsko –mazurskiego biorących udział w zimowej akcji, Braniewo otrzymało najwięcej głosów.

„Świeć się z Energą” to dobroczynny plebiscyt na najładniej oświetlone miasta. Już od 8 lat miejscowości z całego kraju rywalizują nie tylko o tytuł „Świetlnej stolicy Polski”, ale przede wszystkim o nagrody dla potrzebujących. W tegorocznej edycji do 16 miast trafi ponad 160 szt. energooszczędnego sprzętu AGD o łącznej wartości 200 tys. zł, ufundowanego przez organizatora akcji – Grupę Energa. W VIII edycji konkursu wzięło udział blisko 100 miejscowości, które rywalizowały w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Miasta na które oddano najwięcej głosów w etapie wojewódzkim, w tym do Braniewo, otrzymały urządzenia AGD o wartości 10 tys. zł. Natomiast zwycięzca tegorocznej edycji – Zamość, zdobył nagrody warte 50 tys. zł.

 

Najjaśniejsze w Polsce

Mieszkańcy i sympatycy Braniewa aktywnie włączyli się do akcji oddając swoje głosy w dwóch etapach plebiscytu. Miasto wygrało rywalizację o miano „najbardziej rozświetlonej miejscowości” w regionie, a w finale zabawy zajęło X miejsce, rywalizując z 15 pozostałymi reprezentantami województw m.in. Zamościem, Legnicą, Stalową Wolą, Częstochową czy Wejherowem.

W piątek 24 marca br. przedstawiciele Grupy Energa oficjalnie przekazali nagrody na ręce burmistrza Braniewa Moniki Trzcińskiej. Podczas uroczystości organizatorzy pogratulowali zwycięzcom konkursu oraz podziękowali mieszkańcom i uczestnikom plebiscytu za zaangażowanie w tę szlachetną akcję.

 

Sprzęt AGD dla potrzebujących

Nagrody, które przekazane miastu trafią do trzech instytucji: OSP w Braniewie, ZHP Braniewo oraz Centrum Edukacji ZDZ w Braniewie.

- Sprzęt o łącznej wartości 10 tys. zł ufundowany przez Grupę Energa, w tym energooszczędne lodówki, kuchenki oraz inne nowoczesne urządzenia AGD marki Electrolux, z pewnością ułatwią codzienne funkcjonowanie na długie lata, oraz pozwolą na oszczędne zużycie energii elektrycznej i obniżenie rachunków - informują organizatorzy akcji.

 

Energa pomaga od lat

Na przestrzeni 7 lat, dzięki akcji „Świeć się z Energą”, podopieczni - łącznie ponad 150 placówek w całej Polsce m.in. domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej - zyskali od Grupy Energa pomoc, która ułatwia im życie. W tym roku, dzięki głosowaniu mieszkańców i sympatyków miast, do obdarowanych dołączą kolejni podopieczni instytucji udzielających pomocy.

Grupa Energa od lat prowadzi szereg działań dobroczynnych i ważnych dla społeczności lokalnych. Powołana 8 lat temu Fundacja Energa na co dzień niesie pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Polski. Przez cały okres działalności pomoc została skierowana do tysięcy potrzebujących. Odbywająca się już 8. raz akcja „Świeć się z Energą” jest jednym z działań w którym Grupa Energa realizuje swoją społeczną misję.

 

Wyniki akcji „Świeć się z Energą” oraz galerie zdjęć plebiscytu miast, konkursu fotograficznego oraz plebiscytu galerii handlowych można znaleźć na stronie www.SwiecSie.pl oraz na Facebook.com/SwiecSie. Organizatorami „Świeć się z Energą” są Energa SA i Grupa Wirtualna Polska. Patronem medialnym jest Jedynka Polskie Radio. Partnerami są: Energa Oświetlenie, Olympus Polska, Electrolux i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl.

 

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (5)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.