Nietrzeźwy sternik pływał po Zalewie

  • 8 maja 2017, 11:18
  • informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Nietrzeźwy sternik pływał po Zalewie fot. archiwum redakcji
Policjanci z Fromborka współdziałając z inspektorem rybołówstwa morskiego zatrzymali nietrzeźwego sternika, który pływał łodzią motorową mając prawie 1,5 promila alkoholu.

Nietrzeźwy sternik został skontrolowany na rzece Pasłęce w m. Nowa Pasłęka gm. Braniewo przez współdziałające służby Policji i Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego we Fromborku w związku z kontrolą przestrzegania przez wędkarzy zakazu połowu ryb objętych okresem ochronnym.

 

Mężczyzna wpłynął do portu z Zalewu Wiślanego łodzią motorową wraz z drugim wędkarzem. W łodzi funkcjonariusze ujawnili 11 sztuk sandacza, ryby której obecnie nie wolno łowić z uwagi na tarło. Po badaniu alkomatem okazało się, że 52-letni mieszkaniec Olsztyna pływał łódką mając prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna oświadczył, że wypił 2 piwa. Teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Drugi z mężczyzn został przekazany inspektorowi rybołówstwa. Poniesie odpowiedzialność za połów ryb niezgodny z przepisami. Postępowanie administracyjne w tej sprawie przeprowadzi Okręgowy Inspektorat Morski w Gdyni.

informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.