Nietrzeźwy mężczyzna szedł środkiem drogi. Zareagował policjant po służbie

  • 11 września 2017, 9:36
  • informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Nietrzeźwy mężczyzna szedł środkiem drogi. Zareagował policjant po służbie fot. archiwum redakcji
Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego z Braniewa będąc po służbie zareagował wobec pieszego, który szedł środkiem drogi i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym dla innych kierujących. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Interwencja policjantów zapobiegła ewentualnej tragedii na drodze.

Każdy pieszy, poruszający się poza terenem zabudowanym ma obowiązek posiadania elementu odblaskowego oraz poruszać się poboczem. W przypadku jego braku korzysta z jezdni idąc lewą stroną drogi, i jak najbliżej jej krawędzi. Pomimo coraz większej świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci wciąż ujawniają pieszych, którzy nie noszą odblasków, niewłaściwie korzystają z drogi, a ponadto znajdują się na drodze pod działaniem alkoholu.

 

W podobnej sytuacji znalazł się asp. Maciej Suchecki, Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego z Braniewa, który będąc po służbie zareagował wobec nietrzeźwego pieszego, idącego wieczorową porą środkiem drogi. Policjant zauważył, że nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy wykonują manewr wymijania na jezdni. Okazało się, że to pieszy wchodził z pobocza na pas jezdni. Funkcjonariusz zabrał mężczyznę z jezdni i oczekując z nim wezwał policyjny patrol aby zapobiec ewentualnemu zdarzeniu drogowemu z jego powodu.

 

Z uwagi na zapadający zmierzch i stan nietrzeźwości mężczyzny policjanci zadbali, aby trafił bezpiecznie do domu. Sprawca wykroczenia niewłaściwego korzystania z drogi, 70-letni mieszkaniec gm. Braniewo, odpowie przed sądem karnym.

 

Policja przypomina:

Zapadający coraz szybciej zmierzch oraz jesienna aura wpływają negatywnie na szybką i prawidłową reakcję kierującego. Dlatego tak ważne jest, abyś dostosował swoje umiejętności jazdy do panujących na drodze warunków pogodowych i szczególną uwagę poświęcił nieoświetlonym uczestnikom ruchu drogowego jakimi są piesi. Widzisz pieszego stwarzającego zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, poinformuj nas. Być może ratujesz mu życie.

informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
15.09.2017, 9:58
Mieszkaniec
Plecak dorwal sie do funkcji i szpanuje porazka
Braniewianin
13.09.2017, 12:19
Braniewianin
Suchy chcial przydziobac i podpierdolil dziadka ktory spokojnie do domu wracal! Sluzbista w dupe kopany
pele
12.09.2017, 21:43
pele
ale dzielny Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego !!! Szkoda , że nad ranem w niedziele nie zbieracie agresywnych gnoi nachlanych i naćpanych z ulic
z
11.09.2017, 21:38
z
nie wystarczyło dziadka ukarac mandatem?