Trzy dni, trzy pożary - pracowity weekend strażaków

  • 9 pażdziernika 2017, 11:46
  • Informacja prasowa PSP w Braniewie
  • Na sygnale
Trzy dni, trzy pożary - pracowity weekend strażaków fot. PSP w Braniewie
W ciągu minionego weekendu strażacy trzykrotnie wyjeżdżali do akcji gaśniczych. W Braniewie ratownicy gasili pożar altany i pustostanu, w Starym Siedlisku kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem, który wybuchł w budynku gospodarczym.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 6 października. Kilkanaście minut przed godz. 22:00 strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zestali wezwani do pożaru altany znajdującej się w pobliżu ROD KATARZYNKI.W chwili przyjazdu na miejsce pożaru ogień obejmował cały budynek. Oprócz gaszenia pożaru, ratownicy skupili się również na sprawdzeniu wnętrza obiektu, z którego wyniesiono butle z gazem. Działania na miejscu pożaru trwały około godziny. Dodatkowym problemem, z którym po zakończeniu działań zmagali się strażacy był utrudniony wyjazd z ROD. Podmokły i grząski teren skutecznie unieruchamiał pojazdy pożarnicze. 

 

Informacja  o kolejnym zdarzeniu wpłynęła na numer alarmowy 998 w sobotę. Około 20.00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Stare Siedlisko w gm. Wilczęta. Działania gaśnicze jako pierwsi rozpoczęli strażacy – ochotnicy z OSP Stare Siedlisko. Na miejsce pożaru skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażaków ochotników z Wilcząt, Ławek i Płoskini. Po kilkudziesięciu minutach walki z ogniem pożar został ugaszony, a pogorzelisko zabezpieczone. W wyniku pożaru spaleniu uległa konstrukcja budynku, ciągnik rolniczy, jednoślady oraz zgromadzone materiały. . 

 

W niedzielę, 8 października około godz. 14:00 braniewscy strażacy zostali wezwani do pożaru budynku mieszkalnego – pustostanu w Braniewie przy Palcu Grunwaldu. Na miejscu okazało się, że palą się nagrodzone wewnątrz budynku śmieci. Po kilkunastu minutach pożar został ugaszony. 

Informacja prasowa PSP w Braniewie

Zdjęcia (16)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.