Ćwiczyli w zakładzie karnym

  • 11 listopada 2017, 0:30
  • informacja prasowa
  • Wydarzenia
Ćwiczyli w zakładzie karnym fot. PSP w Braniewie
W środę, 8 listopada strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zrealizowali ćwiczenia w ramach doskonalenia zawodowego na obiekcie Zakładu Karnego w Braniewie.

Założeniem do ćwiczeń był pożar, który powstał w części piwnicznej obiektu zakładu karnego, gdzie znajdowali się osadzeni. Korytarz oraz pomieszczenia w części sutereny skutecznie zostały wypełnione przez dymy i gazy pożarowe. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej działania rozpoczęli pracownicy zakładu karnego.

Z uwagi na charakter zdarzenia, obecność osadzonych do działań skierowana została grupa interwencyjna GISW Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku. Zadaniem funkcjonariuszy GISW było przeprowadzenie działań ochronnych oraz odizolowujących osoby, które stanowiły zagrożenie dla jednostki zakładu karnego.

- Strażacy obecni na miejscu ćwiczeń musieli praktycznie sforsować przeszkody w postaci krat, które przecinano z wykorzystaniem mechanicznego sprzętu do cięcia. Dodatkowo ratownicy przeszukali pomieszczenia silnie zadymione, dotarli do źródła ognia oraz odnaleźli i ewakuowali poszkodowane osoby - mówi mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek ,oficer prasowy PSP w Braniewie.

W czasie działań ratowników z PSP w Braniewie wspierali i ochraniani funkcjonariusze GISW.  Podczas ćwiczeń szczególny nacisk położono na skuteczne przekazywanie informacji pomiędzy osobami funkcyjnymi zakładu karnego, którzy informowali strażaków o zagrożeniu, układzie pomieszczeń w obiekcie oraz wspierali w działaniach ratowniczych. Sprawdzeniu poddano obowiązujące procedury ratownicze. 

-  Były to kolejne ćwiczenia strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie na obiektach o szczególnym znaczeniu, rozmieszczonych na terenie miasta Braniewa - informuje mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek

informacja prasowa

Zdjęcia (20)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.