Narodowe Święto Niepodległości w Braniewie [na żywo]

  • 11 listopada 2017, 1:01
  • informacja prasowa
  • Wydarzenia
Msza św. w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, przemarsz i złożenie kwiatów na rondzie gen. Andersa i Skwerze Sybiraków oraz uroczysta akademia w BCK - tak mieszkańcy Braniewa obchodzić będą Narodowe Święto Niepodległości. Akademię w Braniewskim Centrum Kultury będziemy transmitowali na żywo. Rozpoczęcie transmisji o 11.00.

Mieszkańcy powiatu braniewskiego obchodzą wspólnie to święto każdego roku, spotykając się na nabożeństwie, a następnie przy miejscach upamiętniających walki Polaków o niepodległość. W patriotycznym świętowaniu uczestniczą całe rodziny, w tym najmłodsi braniewianie. W programie tegorocznych uroczystości jest msza św. odprawiona w braniewskiej bazylice, złożenie kwiatów i wieńców na rondzie gen. Andersa i Skwerze Sybiraków, a także uroczysta akademia w Braniewskim Centrum Kultury.

Podczas akademii starosta braniewski Leszek Dziąg wręczy stypendia uczniom szkół ponadgimnazjalnych, przekaże nagrody i podziękowania zasłużonym mieszkańcom powiatu braniewskiego oraz podziękuje strażakom za działania podczas październikowej akcji powodziowej.

Na uroczystość zapraszają starosta braniewski Leszek Dziąg i burmistrz Braniewa Monika Trzcińska.

Program uroczystości:

  • 9:30 – msza św. w intencji Ojczyzny w bazylice mniejszej pw. św. Katarzyny w Braniewie (z udziałem pocztów sztandarowych)
  • 10:30 – przemarsz i złożenie wieńców na rondzie gen. Andersa i Skwerze Sybiraków.
  • 11:00 – akademia w Braniewskim Centrum Kultury.
informacja prasowa
Braniewo: Narodowe Święto Niepodległości 2017
— Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Irena
13.11.2017, 23:05
Irena
Młodzież jak zawsze super! Reszta jak co roku - wyróżniamy swoich!