Pracowite święta strażaków

  • 27 grudnia 2017, 12:04
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Pracowite święta strażaków fot. PSP w Braniewie
Tegorocznych świąt strażacy nie mogą zaliczyć do spokojnych. W ciągu kilku dni ratownicy wyjeżdżali kilkadziesiąt razy, najczęściej do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Święta Bożego Narodzenia, to okres wytężonej pracy strażaków z terenu powiatu braniewskiego. Kilkadziesiąt interwencji, to bilans zmiennych i niekorzystnych warunków pogodowych. Silny wiatr spowodował liczne utrudnienia na ciągach komunikacyjnych przez połamane drzewa i konary. Działania strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wspierali druhowie ochotnicy z Lipowiny, Pieniężna, Lelkowa, Wilcząt, Plut, Kierpajn Wielkich i Lechowa.

- Oprócz usuwania skutków działania silnego wiatru, strażacy wypompowywali wodę z piwnic budynków mieszkalnych. Dodatkowo ratownicy gasili pożar ładowarki na jednym z terminali przeładunkowych w pobliżu Braniewa oraz interweniowali przy zdarzeniu komunikacyjnym, w którym trzy osoby zostały ranne - poinformował mł.bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie. 

Informacja prasowa

Zdjęcia (9)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Inspektor-laborant
30.12.2017, 12:12
Inspektor-laborant
W dni wolne, w nocy, w świeta. Bez wynagrodzenia. Skutki takie jakie widac
Strażak
27.12.2017, 14:05
Strażak
Oraz druhowie OSP Płoskinia