Z czego wykonać podjazd do garażu? Przegląd sprawdzonych materiałów

Z czego wykonać podjazd do garażu? Przegląd sprawdzonych materiałów fot. kb.pl
Wykonanie podjazdu do garażu trzeba rozpocząć od wybrania odpowiedniego i wytrzymałego materiału, który będzie doskonale się prezentował na terenie naszej posesji. Wbrew pozorom wygląd podjazdu powinien łączyć się z elewacją domu i wyglądem ogrodu, by stworzyć pewnego rodzaju ciekawą jedność architektoniczną. Dlatego należy rozpatrywać wybierany materiał pod kątem wytrzymałości, jakości, estetyki i ceny.

Kostka granitowa – elegancka wytrzymałość

Kostka granitowa to rewelacyjny materiał głównie pod względem wytrzymałości. Jej zwarta struktura sprawia, że kostka jest odporna na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. Nie jest jej straszna polska pogoda, ponieważ nie pochłania wilgoci, podobnie jak nie oddziałują na nią wysokie i niskie temperatury. Wybierając tę kostkę, nie musimy obawiać się, że nie wytrzyma ciężaru samochodu osobowego lub dostawczego.

Jakościowo to bardzo dobra i łatwa w układaniu kostka. Zainteresowanych może przestraszyć cena, która różni się od cen innych materiałów, ale liczy się wygląd podjazdu po jego ułożeniu. Kostka granitowa jest elegancka. Nadaje się do nowoczesnych, energooszczędnych domów, a także na wykorzystanie jej do stworzenia obłędnych ścieżek ogrodowych, prowadzących na tyły ogrodu czy do drzwi wejściowych. Pod tym względem kostka granitowa nie ma sobie równych.

Jednak kamień naturalny też jest drogim materiałem, na co należy zwrócić uwagę. Ułożenie z niej podjazdu czy innych elementów chodnikowych w przydomowym ogrodzie kosztuje dużą sumę pieniędzy, którą można przeznaczyć na inne cele budowlano-remontowe. Aby przekonać się do kostki granitowej pomimo tego, warto zajrzeć do specjalistycznie zebranej wiedzy praktycznej na jej temat w tym miejscu: https://kb.pl/porady/kostka-granitowa-ile-kosztuje-co-warto-o-niej-wiedziec/

Możemy wybierać spośród kilku najbardziej popularnych wariantów kolorystycznych tej kostki brukowej. Warto połączyć dwa kolory kostki granitowej podczas układania podjazdu do garażu – sam podjazd może być na przykład w kolorze szarym, zaś krawężniki mogą być w odcieniu rudym lub szaro-rudym, co również jest popularnym wyborem.

Kostka betonowa – popularne rozwiązanie

Kostka brukowa betonowa znana jest ze swojej niskiej ceny i wygody użycia do budowy wszelkiego rodzaju podjazdów do garażu i nie tylko. Korzystają z niej nie tylko duże firmy. Osoby fizyczne bardzo często własnoręcznie układają podjazd do garażu lub ścieżki ogrodowe, korzystając z kostek betonowych.

Kostka betonowa, jak sama nazwa wskazuje, jest wykonana z betonu. Najpopularniejszym rozmiarem jest kostka o grubości 4cm, dzięki czemu wykonany z niej podjazd spokojnie wytrzyma nacisk przeciętnego samochodu osobowego. Jeżeli jednak posiadamy większy i cięższy samochód, warto zainteresować się płytami betonowymi. Płyty betonowe nie są tak estetyczne, jak kostka granitowa, ale dobrze się sprawdzą w roli materiału na podjazd do garażu. Krawężniki w tym wypadku można wykończyć za pomocą kostki betonowej, przez co płyty betonowe nie będą aż tak odstraszały.

Cena kostki betonowej mocno się waha. Niskie koszty dotyczą kostek jednowarstwowych, dość słabych jakościowo. Dużo bardziej wytrzymałe są kostki dwuwarstwowe, dwuwarstwowe, które gwarantują nam estetykę wykonania podjazdu i ścieżek ogrodowych na średnim poziomie. Aby lepiej zapoznać się z tematem kostki brukowej należy zajrzeć na stronę: https://fajnyogrod.pl/porady/kostka-brukowa-_t

Który materiał jest najlepszy?

Warto zwrócić uwagę na to, że polski i zagraniczny rynek oferuje nam setki rozwiązań materiałowych. Sama informacja o jakości produktu, wykonanego z granitu czy z betonu, nie zawsze może wystarczyć. O ile granitowe kostki będą wykonane w podobny sposób, o tyle warto pamiętać, że kostki betonowe różnią się między sobą. Nie zmienia to faktu, że te drugie są o wiele tańszym zamiennikiem. Niemniej jednak kostka brukowa betonowa jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli wybierzemy ją mądrze, spośród wielu dostępnych na rynku wariantów. Czasami jednak warto zainwestować w droższe materiały, które przez długie lata będzie cieszyło oko, także jeżeli chodzi o wykończenie, na przykład o krawężniki.

Jeżeli już zdecydujemy się na rodzaj materiałów, ostatnim, niewspomnianym kryterium, jest producent materiału. Wbrew pozorom jest to bardzo istotne głównie wtedy, kiedy wybieramy kostkę betonową – jakość wykonania przekłada się na wytrzymałość i estetykę po ułożeniu. Hurtowo tworzone kostki, dostępne w marketach budowlanych, nie zawsze mogą spełnić nasze wymagania.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.