13 mandatów i zatrzymane prawo jazdy. Podsumowanie policyjnej akcji NURD

  • 8 lutego 2018, 13:27
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
13 mandatów i zatrzymane prawo jazdy. Podsumowanie policyjnej akcji NURD fot. KPP w Braniewie
W środę podczas akcji NURD (nieuchronieni uczestnicy ruchu drogowego), policjanci z KPP w Braniewie ujawnili 18 wykroczeń popełnianych przez pieszych, kierujących wobec pieszych oraz jednego nieodpowiedzialnego kierowcę, który jechał ciężarówką mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Piesi i rowerzyści w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie. Działania policyjne "NURD" mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań, powodujących główne zagrożenie pieszym w ruchu drogowym.

W trakcie działań braniewscy funkcjonariusze ujawnili 18 wykroczeń, w tym popełnianych przez pieszych oraz kierujących wobec pieszych. W 13 przypadkach zarówno kierujący jak i piesi zostali ukarani mandatami, a w 5 przypadkach zakończyło się na pouczeniu.

 

W miejscowości Lipowina na drodze wojewódzkiej nr 507 policjant ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy wraz z naczepą, którego kierujący znajdował się pod podziałaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący ma blisko 0,5 promila alkoholu we krwi. Nieodpowiedzialnemu 33-latkowi zatrzymano prawo jazdy. W dniu wczorajszym ( 07.02.2018 r.) mężczyzna usłyszał zarzuty. 33-latek poddał się dobrowolnie karze grzywny w wysokości 500 zł oraz zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 6-ciu miesięcy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu oraz grzywny. Przypomnijmy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. pow. 0,5 ‰ alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W obu przypadkach zatrzymywane są dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, a sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wr
10.02.2018, 9:05
Wr
Grzegorz cos popracowal. No leze i sie turlam ze smiechu
łapka
09.02.2018, 22:16
łapka
od 15 grudnia 2016 nastąpiły zmiany w ustawie o grach hazardowych ,wiec jakim cudem we Fromborku na zapleczu zielonej budy istnieje kasyno?
Mieszkaniec Braniewa
08.02.2018, 14:21
Mieszkaniec Braniewa
Dobrze byłoby, gdyby nasza drogówka przeprowadziła w końcu akcję wyprowadzenia ciężarówek z gazem i węglem z miasta. Wystarczy jedynie szczegółowo sprawdzać ww., a oni sami będą unikać wjazdu do miasta. Za taką akcją opowiedzą się zapewne wszyscy Mieszkańcy Braniewa!
Inny mieszkaniec
19.02.2018, 13:36
Inny mieszkaniec
Po co kontrolować. Wystarczy pojechać na wagę jakiegoś z terminali i zażądać dokumentów z ważenia samochodów. Tam jasno wyjdzie ile samochodów miało przekroczona dopuszczalna masę całkowitą powyżej 40 ton.