Potrącenie na przejściu. Policja apeluje do pieszych: noście odblaski!

Potrącenie na przejściu. Policja apeluje do pieszych: noście odblaski! fot. redakcja
W środę na przejściu dla pieszych kierowca volkswagena potrącił pieszą. Poszkodowana kobieta ze złamaną nogą trafiła do szpitala w Elblągu.

Policjanci z braniewskiej drogówki wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w środę w Braniewie. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu skrzyżowania Elbląskiej z Krasickiego na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 78 - letni kierowca volkswagena polo nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie, znajdującej się na przejściu dla pieszych w wyniku czego doszło do potrącenia.

 

- Policjanci ustalili, że 78-letni mieszkaniec Braniewa, kierujący volkswagenem nie zauważył pieszej, która już prawie schodziła z przejścia i potrącił kobietę - informuje podinsp. Anna Kos z KPP w Braniewie.

Poszkodowana ze złamaną nogą trafiła do szpitala w Elblągu. Kierujący volkswagenem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali 78- latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.

 

Policja apeluje o ostrożność i noszenie odblasków. 

- Apelujemy za każdym razem, aby piesi niezależnie czy to jest miasto, czy poza terenem zabudowanym, gdzie jest obowiązek noszenia elementów odblaskowych używali ich. Każdy element odblaskowy pozwala na wcześniejsze dostrzeżenie pieszego, który w obecnych warunkach pogodowych jest słabo widoczny, a nasze przejścia nie wszystkie są odpowiednio doświetlone - mówi naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Anna Kos. - Prosimy noście odblaski! - mały element, mała kwota, a ratuje życie - dodaje policjantka. 

 

Mundurowi przypominają również, że każde zdarzenie drogowe skutkujące obrażeniami ciała powyżej 7 dni kwalifikowane jest jako wypadek. W związku z tym potencjalny sprawca może ponieść konsekwencje karne, które zagrożone są kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Doświetlenie przejścia niewiele dało

Przejście dla pieszych w okolicy skrzyżowania Elbląskiej z ul. Krasickiego jest wciąż jednym z najsłabiej oświetlonych miejsc na drogach w mieście. Pomimo zamontowania dodatkowej lampy na oddalonym o kilkanaście metrów od przejścia słupie, piesi przechodzący przez jezdnię nadal są słabo widoczni dla nadjeżdżających pojazdów. Podobnie jest na innych przejściach w ciągu całej ulicy Elbląskiej.

Sytuacja ma się zmienić po przebudowie drogi. W ciągu dwóch lat wojewódzka 504 ma przejść gruntowny remont. Przebudową zostaną objęte dwa odcinki drogi: od ronda w Braniewie do Fromborka i dalej aż do Pogrodzia.

 

Redakcja TVBraniewo24
Potrącenie na przejściu dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (16)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2018 komentarze zostały wyłączone.