O cyberzagrożeniach z licealistami

  • 14 marca 2018, 22:01
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Edukacja
O cyberzagrożeniach z licealistami fot. KPP w Braniewie
Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie rozmawiali z uczniami Liceum Ogólnokształcącego oraz Młodzieżową Grupą Wsparcia „Enter” na temat bezpiecznego korzystania z internetu i unikania zagrożeń związanych z cyberprzestępczością.

We wtorek 13 marca, w braniewskiej jednostce odbyło się spotkanie przedstawicieli KWP w Olsztynie z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z zagrożeniami, które są związane ze światem wirtualnym i przesyłaniem informacji za pomocą internetu czy poprzez sms. Policjanci zwrócili uwagę na odpowiedzialność wynikającą z zamieszczania w sieci własnego i cudzego wizerunku oraz materiałów wideo ze swoim udziałem lub osób trzecich.

Funkcjonariusze przypominali, że za pomocą internetu podajemy swoje dane osobowe. Świadomie lub też nieświadomie publikujemy własne zdjęcia, podajemy informacje o pracy, szkole lub zainteresowaniach. Dane te mogą być wykorzystane przez osoby nieuprawnione w celach przestępczych. Poruszono również temat konsekwencji prawnych, które ciążą na sprawcach przestępstw internetowych. Policjanci ostrzegali przed oszustwami popełnianymi przy pomocy środków elektronicznych oraz wyjaśnili jak bezpiecznie korzystać z portali aukcyjnych, tak aby nie stać się ofiarą np. wyłudzenia danych osobowych.

Na koniec spotkania Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Anna Kos przedstawiła specyfikę pracy oraz zasady naboru do policji. Młodzież została zapoznana z wymogami oraz predyspozycjami jakie należy spełniać na różnych stanowiskach służbowych – technika kryminalistyki, przewodnika psa, policjanta ruchu drogowego, profilaktyka, oficera prasowego czy dochodzeniowca.

Informacja prasowa KPP w Braniewie

Zdjęcia (4)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2018 komentarze zostały wyłączone.