W środę debata kandydatów na burmistrza Braniewa [Aktualizacja]

W środę debata kandydatów na burmistrza Braniewa [Aktualizacja] fot. redakcja
Już 21 października braniewianie zdecydują, kto pokieruje miastem przez kolejną, tym razem pięcioletnią kadencję. Chcąc przybliżyć mieszkańcom sylwetki, poglądy oraz programy wyborcze kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza Braniewa, podobnie jak w poprzednich kampaniach samorządowych organizujemy debatę wyborczą. Debata z udziałem publiczności odbędzie się 10 października o 18.00 w Braniewskim Centrum Kultury. Zaproszenie przyjęło czworo kandydatów: Zbigniew Dalak, Tomasz Sielicki, Elżbieta Ruda oraz Monika Trzcińska. We wtorek swój udział w dyskusji zadeklarował również Wojciech Penkalski.

Zapraszamy do zadawania pytań kandydatom

Otwarta debata z udziałem publiczności odbędzie się 10 października w godz. 18.00 – 20.00 w sali widowiskowej Braniewskiego Centrum Kultury i będzie transmitowana na żywo na portalu tvbraniewo24.pl. Dyskusję poprowadzi dziennikarz Telewizji Regionalnej24 – Robert Bychowski.

Debata będzie składała się z 4 części.

  • W pierwszej pretendujący do roli gospodarza odpowiedzą na pytania z następujących dziedzin: gospodarka, polityka społeczna, kultura i sport oraz oświata. Pytania będą pochodziły od czytelników portalu tvbraniewo24.pl i zostaną wybrane spośród wszystkich pytań zamieszczonych pod artykułem z informacją o debacie. Wszyscy kandydaci odpowiedzą na jednakowe pytania. (Prosimy o zamieszczanie pytań w komentarzach)
  • Część druga – pytania od kandydatów. W tym bloku każdy z kandydatów będzie miał prawo do zadania jednego pytania do wybranego przez siebie kontrkandydata.
  • Część trzecia – pytania od publiczności – w trakcie debaty widzowie będą mieli możliwość skierowania pytań do kandydatów. Każdy kandydat otrzyma po dwa pytania od publiczności zgromadzonej w BCK.
  • Część czwarta – podsumowanie – kandydaci będą mieli 2 minuty na swobodną wypowiedź.

 

Do debaty stanie troje kandydatów

Do debaty zaprosiliśmy wszystkich kandydatów (Zbigniew Dalak – KKW SLD Lewica Razem, Wojciech Penkalski – KWW Wojciecha Penkalskiego, Elżbieta Ruda – KWW Nasze Braniewo NBR 2018, Tomasz Sielicki KWW Porozumienie Samorządowe, Monika Trzcińska – KWW Moniki Trzcińskiej).

Wszystkim przedstawiliśmy szczegółowy regulamin, który nie odbiegał od zasad obowiązujących w debatach organizowanych przez nas w poprzednich kampaniach wyborczych. Jedyne zmiany to forma przygotowania pytań w pierwszej części dyskusji oraz transmisja debaty na żywo w internecie. Dotychczas pytania w pierwszej części były przygotowywane przez nas. Tym razem zdecydowaliśmy, że pytania będą pochodziły od czytelników portalu TVBraniewo24.pl i zostaną wybrane spośród wszystkich pytań zamieszczonych pod artykułem z informacją o debacie.

Podobnie jak przed 4- laty zaproponowaliśmy, żeby to kandydaci ponieśli koszty organizacyjne tj. wynajęcie i przygotowanie sali (200 zł od kandydata).

 

Zaproszenie do dyskusji przyjęło troje kandydatów. Zbigniew Dalak, Tomasz Sielicki oraz Monika Trzcińska. Swojej obecności nie potwierdziła Elżbieta Ruda - KWW Nasze Braniewo NBR 2018. Wojciech Penkalski – KWW Wojciecha Penkalskiego w odpowiedzi na zaproszenie uzależnił swój udział w debacie od spełnienia przez organizatora następujących warunków:

1. Proponowana kwota 200 zł za udział w debacie zostanie przekazana przez nas na rzecz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Braniewie.

2. Pod Państwa artykułem, na Waszej stronie dotyczącym debaty, nie będzie można dodawać komentarzy. Spowoduje to zaprzestanie działań przez fikcyjne profile i tzw. hejterów oraz ewentualne moderowanie przekazów, na które Państwo macie wpływ.

W związku z akceptacją zasad przez większość kandydatów nie przewidujemy zmiany regulaminu. Jednocześnie przypominamy, że w 2014 r. w debacie wyborczej kandydatów na burmistrza Braniewa wzięła udział m.in. kandydatka KWW Wojciecha Penkalskiego - Elżbieta Ruda. Wówczas komitet nie kwestionował propozycji opłaty związanej z wynajęciem sali.

Nie zamierzamy również spełnić drugiego żądania kandydata. Każdy użytkownik portalu ma prawo do wyrażania własnego zdania i własnej opinii na dany temat. Kwestie dot. komentowania artykułów umieszczonych w serwisie tvbraniewo24.pl reguluje par. III regulaminu.

[ Aktualizacja 8.10.2018]

W poniedziałek udział w debacie potwierdziła również Elżbieta Ruda. W związku z tym w debacie weźmie udział czworo kandydatów

[ Aktualizacja 9.10.2018]

Dzisiaj swój udział w dyskusji zadeklarował również Wojciech Penkalski.

Zapraszamy do aktywnego udziału w debacie kandydatów na burmistrza Braniewa.  Spotykamy się 10 października godz. 18.00 Braniewskie Centrum Kultury.  Debatę będzie można również obejrzeć na żywo za pośrednictwem naszego portalu.

 

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań w komentarzach pod artykułem. Z uwagi na to, że wszyscy kandydaci będą odpowiadali na jednakowe pytania, prosimy nie kierować pytań bezpośrednio do konkretnych osób (pytania można zadawać do środy do 12.00). 

Pytania skierowane bezpośrednio do kandydatów będziecie Państwo mogli zadać w trzeciej części debaty.

 

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (157)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obywatel
10.10.2018, 21:59
obywatel
pytanie do wojtka penkalskiego To dobra ze chuck norris pomoze panu spelnic wszystkie obietniece wyborcze?
marzena
10.10.2018, 17:51
marzena
czy powstanie w mieście publiczne przedszkole,można przecież rozwiązać umowę z niepublicznym np biedronką albo bajką.
Lenka
10.10.2018, 17:51
Lenka
Pani Burmistrz to nie ładnie, bo zadałam Pani pytanie a Pani mój komentarz usunęła. To po co Pani zaprasza do zadawania pytań skoro usuwa je potem. To brzydkie i jestem zniesmaczona, bo chciałam na Panią zaglosować.
do lenki
10.10.2018, 17:58
do lenki
Niestety to nie pierwszy i nie ostatni raz,po co jej niewygodne pytania jak nie wie jak ma skłamać.Zagłosowaliśmy na nią cztery lata temu ale już nigdy więcej tego błędu nie zrobimy nawet jak miałby to być p Wojtek,ale mamy nadzieję,że będzie to p Zbyszek,Spokogość
Paulina
10.10.2018, 17:38
Paulina
Nasza Szanowna Pani Burmistrz zaczęła już usuwanie komentarzy ;)))) wiadomo - niewygodne więc trzeba się pozbyć... nie ładnie Pani Moniko
MONIK@
10.10.2018, 17:37
MONIK@
Zapytam tutaj, bo Pani burmistrz na swojej fvb stronie usuwa wszystkie wpisy!!! Dlaczego Pani nie szanuje ludzi i usuwa komentarze z pytaniami nt Pani programu?
Marian
10.10.2018, 17:22
Marian
Na razie to cztery lata zmarnowane, smród jak był tak jest i każdy udaje greka, niektóre stare budynki się sypią, szyby na głowę lecą, kolesiów z innych miast.....na stołki w urzędzie, BCK, synek, brak imprez......... i tak można by było w kółko. SKOŃCZMY Z TYM.
Andrzej Sylwester Rogala
10.10.2018, 15:55
Andrzej Sylwester Rogala
Pytania do kandydatów na Burmistrza: 1. Czy jest Pan/Pani w stanie zadeklarować część swoich dochodów (jaką), co miesiąc na cele społeczne ? 2. Czy jest Pan/Pani w stanie ujawnić swoje poglądu polityczne, do jakiej Partii należycie lub która jest Wam najbliższa ? Rozumiem - bezpartyjność ale poglądy polityczne każdy jakoweś posiada? 3. Czy Pan/Pani jako Burmistrz "włączy" się aktywnie w zwalczanie bezrobocia w naszym mieście oraz jakie macie Państwo pomysły aby miasto przestało się "wyludniać" ?
Pytanie do Wojtka Penkalskiego
10.10.2018, 15:48
Pytanie do Wojtka Penkalskiego
Nie długo rozpocznę naukę gry w bejsbola. Jaki kij wybrać do bejsbola metalowy czy drewniany?
123
10.10.2018, 15:46
123
Braniewo nie jest jedynym miejsce, gdzie do władzy starają się zresocjalizowani byli bandyci. Chodzi w pytaniu o Państwa pogląd na te sprawy i nie odnosi się do żadnego z kandytatów, Czy wg kandydatów, osoba, która była skazana za rozboje, pobicia, wymuszenia, fałszywe zeznania, groźby, zastraszanie, została skazana, odbyła karę i wg prawa jest osobą nie karalną, ma moralne prawo pełnić wysokie funkcje publiczne w Polsce?
123
10.10.2018, 15:34
123
Jak wg Pana/Pani powinien wyglądać podział środków z budżetu na sport? Czy jakaś konkretna dziedzina sportu powinna być szczególnie promowana i wspierana, np, w zależności od wyników, czy raczej wszystkim po równo w zależności od liczby uprawiających dany sport?